Joel Valencia wraca do Polski! Najlepszy gracz PKO Ekstraklasy w sezonie 2018-19 nieoczekiwanie zasili szeregi Zagłębia Sosnowiec.
Takiego scenariusza nikt się nie spodziewał. Joel Valencia, najlepszy gracz Ekstraklasy w sezonie 2018-19 powraca do Polski! Były skrzydłowy Piasta Gliwice nie zdecydował się jednak na grę na najwyższym szczeblu rozgrywkowym nad Wisłą. Valencia od tego sezonu będzie piłkarzem Zagłębia Sosnowiec, o czym poinformował Krzysztof Marciniak z redakcji Canal+.
Valencia jest doskonale znany polskim kibicom. Ekwadorczyk był jednym z czołowych zawodników Piasta w sezonie, w którym sensacyjnie sięgnął po mistrzostwo Polski. Latem odszedł do Brentford, jednak po bardzo nieudanym etapie został wypożyczony do Legii.
Później 28-latek tułał się między innymi w Alcoron i De Graafschap. Od początku lipca tego roku jego umowa z Brentford wygasła, przez co stał się wolnym zawodnikiem. Sytuację wykorzystało Zagłębie Sosnowiec i podjęło skuteczne działania w celu sprowadzenia byłej gwiazdy Ekstraklasy.
Lechia Gdańsk rozstaje się z ważnymi graczami. Urfer zagroził PZPN-owi
"W odpowiednim czasie Polski Związek Piłki Nożnej zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za nieodwracalną szkodę poniesioną przez Lechię Gdańsk w wyniku zastosowania bezprawnej pięciopunktowej sankcji" – czytamy na stronie klubu po rozstaniu się z Dawidem Kurminowskim. Biało-zieloni pożegnali także kilku innych ważnych piłkarzy.