Widzew Łódź wygrał i utrzymał się w PKO Bank Polski Ekstraklasie
W ostatniej kolejce meczów sezonu 2025-26 w PKO Bank Polski Ekstraklasie Widzew Łódź pokonał Piast Gliwice i zagwarantował sobie utrzymanie.
Podopieczni Aleksandara Vukovicia przystąpili do starcia z 15., ostatniego bezpiecznego miejsca w tabeli. Po ostatnim gwizdku sędziego zajmują pozycję numer 14.
Wynik potyczki Bruk-Bet Termaliki Nieciecza z Lechią Gdańsk sprawił, że Widzew nie musiał odnieść zwycięstwa, by pozostać na najwyższym szczeblu rozgrywkowym, ale to zrobił. Przesądziły o tym gole strzelone przez Angela Baenę – po zgraniu Sebastiana Bergiera w polu karnym – i Mariusza Fornalczyka – po ścięciu ze skrzydła do osi boiska i uderzeniu w górny róg bramki.
Honorowe trafienie dla Piasta Gliwice zanotował Hugo Vallejo, głową, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego autorstwa Jasona Lokilo.
Goli mogło być więcej. Lokilo obił poprzeczkę, a inny jego strzał Bartłomiej Drągowski sparował na słupek. Marcel Krajewski też uderzył w słupek.
Mimo poniesienia porażki Piast Gliwice także utrzymał się w PKO Bank Polski Ekstraklasie. Zajął 15. miejsce w tabeli. (MS)