Łukasz Smolarow nie będzie już dyrektorem sportowym w Lechii Gdańsk – informuje Dziennik Bałtycki. Nowi właściciele podjęli decyzję o zakończeniu współpracy.
Nowi właściciele, którzy są w trakcie przejmowania klubu, podjęli decyzję, że będą budować struktury klubu po swojemu. Smolarow nie miał już większego wpływu na ostatnie ruchy transferowe, a dzisiaj oficjalnie zostanie pożegnany.
Prezes Paolo Urfer ma swoją koncepcję na budowę zespołu. Lechia ogłosiła pozyskanie Luisa Fernandeza, co było absolutnym hitem transferowym na pierwszoligowym rynku.
Cały czas trwają rozmowy z kolejnymi zawodnikami, którzy lada chwila mogą dołączyć do zespołu. Wśród nich jest chociażby Steve Kapuadi z Wisły Płock.
Lechia Gdańsk rozstaje się z ważnymi graczami. Urfer zagroził PZPN-owi
"W odpowiednim czasie Polski Związek Piłki Nożnej zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za nieodwracalną szkodę poniesioną przez Lechię Gdańsk w wyniku zastosowania bezprawnej pięciopunktowej sankcji" – czytamy na stronie klubu po rozstaniu się z Dawidem Kurminowskim. Biało-zieloni pożegnali także kilku innych ważnych piłkarzy.