Urban skomentował brak Nowaka w kadrze. „Nie wiem, czy to moment na wprowadzanie go”
Bartosz Nowak ma za sobą fenomenalny sezon w barwach GKS Katowice. Pomocnik zdobył nagrodę dla najlepszego zawodnika sezonu w lidze, jednak nie otrzymał powołania. Selekcjoner argumentował swoją decyzję na konferencji prasowej.
Bartosz Nowak to jedna z głównych postaci zakończonego niedawno sezonu w Ekstraklasie. Pomocnik zdobył 9 goli i zaliczył 12 asyst, jednak liczby to nie wszystko. W każdym meczu był wyróżniającą się postacią i dzięki temu niedawno odebrał nagrodę dla piłkarza sezonu na Gali Ekstraklasy, a na początku roku odebrał statuetkę dla Ligowca Roku na Gali Piłki Nożnej.
Mimo świetnej gry, Nowaka zabrakło w reprezentacji Polski, co nie umknęło uwadze kibiców. Selekcjoner reprezentacji Polski Jan Urban na konferencji prasowej odniósł się do braku powołania dla piłkarza GieKSy.
„Doceniam Bartka, trenowałem go w Górniku Zabrze. Super piłkarz, wspaniały człowiek. Natomiast też trzeba obrać jakiś kierunek. Mistrzostwa Europy są za dwa lata, a w sierpniu Bartek będzie miał 33 lata. Nie wiem, czy to moment na wprowadzanie zawodnika w tym wieku i sprawdzanie go” – stwierdził Urban.
„Być może trzeba to zrobić z innymi, młodszymi. Kolejna rzecz, to zawodnik grający na ósemce, i dziesiątce. Akurat na tych pozycjach mamy duży wybór” – skwitował selekcjoner.
Duża kontrowersja w meczu Polek! Biało-Czerwonym niesłusznie anulowano bramkę? [WIDEO]
Reprezentacja Polski kobiet przegrała 0:2 z kadrą Francji w eliminacjach do mistrzostw świata. Biało-Czerwone trafiły do siatki Trójkolorowych, ale gol nie został uznany.
Urban ale z Ciebie jest jest jednak łeb…durny łeb