Tam zagra król strzelców Ekstraklasy? Ciekawe wyzwanie
Lechia Gdańsk znajduje się w trudnej sytuacji przed startem Betclic 1. Ligi. Tymczasem poznaliśmy możliwy kierunek dla najlepszego strzelca zespołu.
Tomas Bobcek przyszedł do Lechii w 2023 roku ze słowackiego Rużomberok. W pierwszym sezonie w gdańskim zespole pomógł mu w wywalczeniu awansu do PKO BP Ekstraklasy, zaś w drugim w utrzymaniu w elicie. Najlepszy dla niego był miniony sezon, w którym 20 zdobytych bramek w 30 występach pozwoliło mu zostać królem strzelców Ekstraklasy. Nie uchroniło to jednak jego drużyny przed spadkiem, gdyż Lechia zakończyła rozgrywki na 16. miejscu z 3 punktami straty do strefy dającej utrzymanie. Kontrakt Słowaka został w lutym przedłużony do czerwca 2030 roku, lecz towarzyszyło temu zapewnienie przeprowadzenia jego transferu w letnim okienku transferowym. Wiemy, gdzie może zagrać 24-latek.
Jak podał portal Trójmiasto.pl, najbardziej zainteresowany pozyskaniem Bobcka ma być niemiecki Hamburger SV. Drużyna ta zakończyła miniony sezon Bundesligi na 13. miejscu w tabeli. Poza tym sytuację napastnika obserwują też ponoć takie kluby jak: Werder Brema, AS Monaco, Olimpique Lyon, Trabzonspor czy Samsunspor. Wkrótce przekonamy się jaka będzie przyszłość tego piłkarza.
Lechia rozpocznie walkę o powrót do PKO BP Ekstraklasy 25 lipca o 15:30 meczem z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Póki co drużyna musi zmagać się z problemami kadrowymi i brakiem trenera. (AC)