Podsumowanie pierwszej Gali ORLEN Ekstraligi Kobiet
1 czerwca 2026 roku odbyła się pierwsza Gala ORLEN Ekstraligi Kobiet. Wręczono na niej wiele nagród.
Wręczono nagrody między innymi w kategorii MVP Sezonu, Trener Sezonu czy Najlepszy Gol Sezonu. Za wręczenie statuetek odpowiadali między innymi Pierwsza Dama Marta Nawrocka, Minister Sportu i Turystyki Jakub Rutnicki oraz Prezes PZPN Cezary Kulesza.
Pełna lista laureatek i laureatów prezentuje się następująco:
Najlepszy gol sezonu: Paulina Tomasiak, Górnik Łęczna – Śląsk Wrocław.
Inicjatywa na rzecz rozwoju piłki nożnej kobiet: 8311 kibiców na meczu Lech Poznań UAM – GKS Katowice, organizator: Lech Poznań UAM.
Ambasador piłki nożnej kobiet: ORLEN S.A.
– Gala Orlen Ekstraligi Kobiet to kolejny ważny krok w rozwoju piłki nożnej kobiet w Polsce. Chcemy nie tylko doceniać najlepsze zawodniczki, trenerki, trenerów i osoby pracujące na rzecz tego sportu, ale również budować jego prestiż oraz inspirować kolejne pokolenia dziewcząt do realizowania swoich sportowych marzeń – powiedział Cezary Kulesza, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, cytowany przez stronę Łączy Nas Piłka.
Duża kontrowersja w meczu Polek! Biało-Czerwonym niesłusznie anulowano bramkę? [WIDEO]
Reprezentacja Polski kobiet przegrała 0:2 z kadrą Francji w eliminacjach do mistrzostw świata. Biało-Czerwone trafiły do siatki Trójkolorowych, ale gol nie został uznany.
Majowo-czerwcowe zgrupowanie reprezentacji Polski okazało się sporym rozczarowaniem, mimo że biało-czerwoni nie grali o punkty. Selekcjonerowi Janowi Urbanowi oberwało się w mediach od Jana Tomaszewskiego.