Piłkarze Wisły Kraków w pierwszych dwóch meczach wyjazdowych nowego sezonu będą musieli radzić sobie bez wsparcia własnych kibiców. PZPN odrzucił odwołanie klubu ze stolicy Małopolski.
Biała Gwiazda odwołała się od kary, jaką związek nałożył na klub po meczu z Puszczą Niepołomice (1:4), który odbył się na początku czerwca. Za brak bezpieczeństwa oraz porządku na stadionie Wisła została obciążona grzywną w wysokości 10 tysięcy złotych oraz zakazem wyjazdowym dla kibiców na dwie pierwsze delegacje w nowym sezonie. Zostało złożone odwołanie od tej decyzji, ale PZPN nie rozpatrzył go pozytywnie.
W pierwszych dwóch meczach wyjazdowych Wisła zagra w Łęcznej z Górnikiem oraz w Warszawie z Polonią. Spotkania zostaną rozegrane odpowiednio 22 oraz 30 lipca.
Lechia Gdańsk rozstaje się z ważnymi graczami. Urfer zagroził PZPN-owi
"W odpowiednim czasie Polski Związek Piłki Nożnej zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za nieodwracalną szkodę poniesioną przez Lechię Gdańsk w wyniku zastosowania bezprawnej pięciopunktowej sankcji" – czytamy na stronie klubu po rozstaniu się z Dawidem Kurminowskim. Biało-zieloni pożegnali także kilku innych ważnych piłkarzy.