Nie milkną echa dotyczące finałowego starcia Ligi Mistrzów. Coraz więcej osób oraz organizacji chce przeniesienia finału Ligi Mistrzów, który ma odbyć się w Sankt Petersburg. Parlament Europejski chce jak najszybszej zmiany miasta-gospodarza.
Dziś już informowaliśmy, że UEFA rozważa możliwość przeniesienia finałowego meczu Ligi Mistrzów. Europejska federacja bierze pod uwagę scenariusz zmiany miejsca rozegrania najważniejszego meczu Champions League wskutek obecnego konfliktu pomiędzy Rosją a Ukrainą. Tegoroczny mecz finałowy zgodnie z planem ma odbyć się w Sankt-Petersburgu.
UEFA jest coraz bardziej naciskana na podjęcie decyzji o zmianie miasta gospodarza. W tej sprawie interweniuje nawet Parlament Europejski. Tomasz Frankowski, były reprezentant Polski a obecnie europoseł wyznał, że członkowie PE wyślą list do prezydenta UEFA o przeniesienie finału Champions League z Sankt Petersburga.
Frankowski na swoim Twitterze zaznaczył, że pismo jest już gotowe, jednak zostanie wysłane dopiero jutro rano, aby zebrać jak najwięcej podpisów europosłów z różnych frakcji.
Wciąż nie wiadomo, jakie kroki podejmie UEFA. Niemal cała piłkarska Europa naciska na zmianę gospodarza przez ostatnie wydarzenia, jednak UEFA ma bardzo silne uzależnienia względem rosyjskich sponsorów, więc trudno przewidzieć, czy Aleksander Ceferin i jego świta zdecydują się na zmianę dotyczącą finału, narażając przy tym umowy sponsorskie np. z Gazpromem.
Jako Posłowie PE składamy jutro list do Prezydenta Uefa o przeniesienie finału Champions League z Sankt Petersburga
Potencjalni rywale Lecha Poznań w 2. rundzie el. Ligi Mistrzów
UEFA podzieliła drużyny na grupy przed środowym losowaniem ścieżki mistrzowskiej 2. rundy el. Ligi Mistrzów (17.06, godz. 12:00) z udziałem Lecha Poznań.
Wskaźniki sprzedaży zwariowały. Tak kibice Arsenalu odpowiedzieli na spudłowany rzut karny Gabriela w finale Ligi Mistrzów
W sobotnim finale Ligi Mistrzów Arsenal musiał uznać wyższość Paris Saint-Germain po serii rzutów karnych. Jednym z piłkarzy Kanonierów, którzy nie wykorzystali jedenastki, był środkowy obrońca, Gabriel Magalhaes. Fani świeżo upieczonych mistrzów Anglii postanowili wesprzeć Brazylijczyka w nietypowy sposób.