Wisła Kraków potwierdziła, że koncern Orlen Oil pozostanie sponsorem strategicznym klubu. Dzięki temu Biała Gwiazda ustabilizowała swoje finanse.
Orlen Oil dalej będzie współpracował z Wisłą Kraków. Małopolski klub w oficjalnym komunikacie potwierdził przedłużenie umowy na kolejny sezon. Logo koncernu pojawi się na frontowej części koszulki Wisły. Umowa sponsorska dotyczy nie tylko pierwszej drużyny, ale również akademii.
Współpraca obu stron trwa już od dwóch lat. Ma to niewątpliwie spory wpływ na stabilność budżetu Białej Gwiazdy.
– Cieszymy się, że współpraca ORLEN OIL i Wisły Kraków będzie kontynuowana. Wspólnie udało się nam zrealizować wiele wartościowych projektów. Rozwinęliśmy Akademię Piłkarską, gdzie w 18 drużynach pod wodzą 34 trenerów ćwiczy blisko 500 młodych zawodników i zawodniczek. Wisła Kraków pomimo aktualnej pozycji sportowej to wciąż top 3 najbardziej medialnych klubów piłkarskich w Polsce, co potwierdzają liczne badania marketingowe. Nowy okres współpracy to nowe wyzwania, których już dziś nie możemy się doczekać – powiedział Jarosław Królewski, Prezes TS Wisła Kraków cytowany przez oficjalną stronę klubową.
Lechia Gdańsk rozstaje się z ważnymi graczami. Urfer zagroził PZPN-owi
"W odpowiednim czasie Polski Związek Piłki Nożnej zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za nieodwracalną szkodę poniesioną przez Lechię Gdańsk w wyniku zastosowania bezprawnej pięciopunktowej sankcji" – czytamy na stronie klubu po rozstaniu się z Dawidem Kurminowskim. Biało-zieloni pożegnali także kilku innych ważnych piłkarzy.