Oficjalnie: Wieczysta otrzymała licencję na Ekstraklasę! Odwołanie przyniosło skutek
Klub z Krakowa będzie mógł w kolejnym sezonie występować w PKO BP Ekstraklasie. Najpierw jednak czeka ich ciężka batalia w barażach, która rozpocznie się już w najbliższy czwartek.
Zamieszanie wokół Wieczystej Kraków sprawiło, że nie wiadomo było do końca, czy klub z Małopolski wciąż pozostanie pod władaniem Wojciecha Kwietnia. Właściciel miał podobno być chętny na długo wyczekiwane wejście do Wisły Kraków.
WIECZYSTA Z LICENCJĄ
Na ten moment jednak nie ma w tej sprawie żadnych informacji, a Wieczysta nadal funkcjonuje tak, jak do tej pory. W niedzielę Krakowianie zremisowali z Chrobrym Głogów 1:1 i zakończyli sezon zasadniczy na trzecim miejscu. Teraz czekają ich baraże, które prawdopodobnie rozegrają na stadionie przy Reymonta.
Jednak zanim Wieczysta mogłaby przystąpić do meczu z Polonią Warszawa, PZPN musiał zmienić decyzję o nieprzyznaniu licencji na grę w Ekstraklasie. Wszelkie formalności dopięto jednak na czas. W związku z tym Komisja Odwoławcza ds. licencji klubowych przyznała ostatecznie Wieczystej licencję. W przypadku awansu do Ekstraklasy, Krakowianie swoje mecze będą rozgrywać również na stadionie Wisły.
KOMUNIKAT KOMISJI ODWOŁAWCZEJ DS. LICENCJI KLUBOWYCH PZPN.
Klub bez stadionu i kibiców.