Przejdź do treści
Grodzisk Wielkopolski, 05.05.2024
MECZ 31. KOLEJKA PKO EKSTRAKLASA SEZON 2023/24: Warta Poznan - Widzew Lodz --- POLISH FOOTBALL TOP LEAGUE MATCH: Warta Poznan - Widzew Lodz
NZVMIGUEL LUIS KONRAD MATUSZEWSKI ADAM ZRELAK JAKUB BARTKOWSKI MATEUSZ KUPCZAK
FOT. PATRYK PINDRAL/ 400mm.pl

Polska 1 Liga

Oficjalnie: Warta Poznań ma nowego szkoleniowca

Nowym Szkoleniowiec Warty Poznań został Piotr Jacek. Jak twierdzi dyrektor sportowy Zielonych, to powrót do klubowego DNA.

Maciej Sarosiek

FOT. PATRYK PINDRAL/ 400mm.pl

Od kilku miesięcy wiadomo było, że w sezon 2024-25 poznanianie wejdą pod wodzą innego trenera niż Dawid Szulczek. Aż do dzisiaj nie wiadomo jednak było, kto nim będzie.

Teraz jasne stało się, że wybór padł na Jacka. 47-latek rozpoczął karierę trenerską w 2011 roku. Pracował w Miedzi Legnica, Zagłębiu Lubin, Stali Brzeg, Sokole Ostróda, MKS-ie Kluczbork, Stomilu Olsztyn oraz Legii Warszawa. Najdłużej i ostatnio w Legii, gdzie był opiekunem drugiej drużyny.

– Chcemy, aby Warta wróciła do swojego DNA i była bardziej lokalna. Dlatego też zdecydowaliśmy się na trenera Piotra Jacka, bo to człowiek stąd. Przekonał nas swoją wizją i pomysłem na to, jak Zieloni mają funkcjonować w nowym sezonie. Ponadto za trenerem przemawia fakt, że posiada już spore doświadczenie w pracy w piłce seniorskiej, także na poziomie I ligi. Uznaliśmy, że zasługuje na szansę, jaką niewątpliwie jest praca w pierwszoligowej Warcie Poznań – oznajmił dyrektor sportowy Warty, Dawid Frąckowiak.

Źródło: Warta Poznań
guest
0 komentarzy
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 29/2024

Nr 29/2024