Oficjalnie: Sentymentalny powrót stał się faktem! Polonia ma nowego trenera
Czarne Koszule ogłosiły nazwisko nowego szkoleniowca. Na Konwiktorską po 13 latach wraca Piotr Stokowiec, który podpisał kontrakt do końca czerwca 2029 roku.
Za Polonią słodko-gorzka końcówka sezonu 25-26. Z jednej strony Czarne Koszule rzutem na taśmę zameldowały się w barażach kosztem Ruchu, ale już w półfinale odpadli po porażce 2:3 z Wieczystą. Druga z rzędu klęska w meczu barażowym sprawiła, że Mariusz Pawlak został zwolniony.
Na jego miejsce przyszedł doskonale znany w Warszawie Piotr Stokowiec. Dla byłego trenera Lechii czy Zagłębia jest to sentymentalny powrót po 13 latach. To właśnie Czarne Koszule w sezonie 12-13 pozwoliły mu wypłynąć na szerokie wody polskiej piłki jako pierwszy trener.
54-latek poprowadził Polonię dotychczas w 32 spotkaniach. Jego średnia punktowa wyniosła 1,41, a Czarne Koszule zakończyły sezon na szóstej lokacie. Niestety przez nieotrzymanie licencji Polonia musiała budować się od nowa w czwartej lidze. Teraz ze Stokowcem u steru Czarne Koszule będą chciały dopełnić odbudowy, wracając do piłkarskiej elity.
🏠 Powrót do domu! 𝗣𝗜𝗢𝗧𝗥 𝗦𝗧𝗢𝗞𝗢𝗪𝗜𝗘𝗖 nowym trenerem Polonii Warszawa 🔙⚫
Nowy szkoleniowiec „Czarnych Koszul” podpisał kontrakt do czerwca 2029 roku i rozpoczyna kolejny rozdział w historii naszego klubu. To trener z ogromnym doświadczeniem na poziomie Ekstraklasy… pic.twitter.com/VzLFgymKhN