Oficjalnie: Partnerstwo klubów z Ekstraklasy i 1. Ligi!
Górnik Zabrze poinformował o oficjalnym zawiązaniu partnerstwa z jednym z pierwszoligowców. Sprawdź, o jaki klub z zaplecza Ekstraklasy chodzi!
Górnik Zabrze, zwycięzca tegorocznej edycji Pucharu Polski, wciąż walczy o srebrny medal Ekstraklasy. Klub lada moment ma zostać przejęty przez Lukasa Podolskiego, co zapowiada jeszcze lepsze dni dla fanów klubu z Roosevelta 81.
Wieńcząca ekstraklasowe zmagania w tym sezonie kolejka już w najbliższą sobotę. Tymczasem Górnik, za pośrednictwem klubowych mediów społecznościowych, ogłosił o nawiązaniu współpracy z jednym z pierwszoligowych zespołów. Jest nim Puszcza Niepołomice.
W opublikowanym oświadczeniu możemy przeczytać:
Z radością informujemy, że Górnik Zabrze i Puszcza Niepołomice podpisały umowę o współpracy.
W poniedziałek przedstawiciele władz Górnika Zabrze oraz Puszczy Niepołomice podpisali umowę o współpracy. Jest ona efektem długoletnich, a zarazem niezwykle owocnych działań. Kluby będą kooperować na kilku płaszczyznach. Porozumienie obejmuje m.in. wymianę doświadczeń i filozofii pracy w zakresie szkolenia oraz scoutingu, a także współpracę transferową i rozwój młodych zawodników.
Warto dodać, że zespół z Niepołomic od lat jest regularnym sparingpartnerem Trójkolorowych. W ostatnich sezonach drużyny wielokrotnie mierzyły się ze sobą w meczach kontrolnych – zarówno podczas okresów przygotowawczych, jak i przerw reprezentacyjnych. Każde z tych spotkań stanowiło wartościowy sprawdzian dla obu zespołów.
Puszcza Niepołomice została założona w 1923 roku i w sezonie 2025/2026 występuje w Betclic 1. Lidze. Trenerem Żubrów od 2015 roku jest Tomasz Tułacz. Zespół swoje domowe mecze rozgrywa na Stadionie Miejskim w Niepołomicach.
Obecnie w barwach pierwszoligowca występuje wypożyczony z Górnika, Norbert Barczak. Młodzieżowy reprezentant Polski rozegrał dotychczas 28 spotkań, zdobył 2 bramki i zanotował 4 asysty.
Wierzymy, że podpisana umowa przyniesie korzyści obu klubom, a kolejni zawodnicy będą mogli dzięki niej zdobywać cenne doświadczenie i rozwijać swoje umiejętności.
Biała Gwiazda pracuje nad wzmocnieniami po awansie do Ekstraklasy. Do drużyny Mariusza Jopa dołączyć może środkowy obrońca, który ostatnio występował w Belgii.
Media: Widzew wykupi Hellebranda? Nowe informacje ws. klauzuli odstępnego
Jeden z głównych architektów ostatnich sukcesów Górnika Zabrze, Patrik Hellebrand, znalazł się w orbicie zainteresowań Widzewa Łódź. W kontrakcie środkowego pomocnika zawarta jest atrakcyjna klauzula wykupu. Portal „Meczyki.pl” ujawnił konkretne informacje w tej sprawie.
Pomocnik Górnika na celowniku zagranicznych klubów. Ostatni sezon spędził na wypożyczeniu
Ubiegłego lata Górnik Zabrze zakontraktował Wiktora Nowaka, a następnie niemal od razu wysłał go na wypożyczenie do Wisły Płock. Z perspektywy rozwoju młodzieżowego reprezentanta Polski okazało się to bardzo dobrym rozwiązaniem.
Biała Gwiazda pracuje nad wzmocnieniami po awansie do Ekstraklasy. Do drużyny Mariusza Jopa dołączyć może środkowy obrońca, który ostatnio występował w Belgii.
Media: Widzew wykupi Hellebranda? Nowe informacje ws. klauzuli odstępnego
Jeden z głównych architektów ostatnich sukcesów Górnika Zabrze, Patrik Hellebrand, znalazł się w orbicie zainteresowań Widzewa Łódź. W kontrakcie środkowego pomocnika zawarta jest atrakcyjna klauzula wykupu. Portal „Meczyki.pl” ujawnił konkretne informacje w tej sprawie.
Pomocnik Górnika na celowniku zagranicznych klubów. Ostatni sezon spędził na wypożyczeniu
Ubiegłego lata Górnik Zabrze zakontraktował Wiktora Nowaka, a następnie niemal od razu wysłał go na wypożyczenie do Wisły Płock. Z perspektywy rozwoju młodzieżowego reprezentanta Polski okazało się to bardzo dobrym rozwiązaniem.