Odra Opole liczy, że zbliżający się sezon będzie dla niej lepszy niż miniony. Tymczasem klub poinformował o zakontraktowaniu nowego bramkarza.
Nowym bramkarzem Odry Opole został Miłosz Mleczko. Bramkarz ten w młodości występował w juniorskich drużynach Ruchu Chorzów oraz w rezerwach Lecha Poznań. Następnie był wypożyczony do Puszczy Niepołomice, z której wrócił do Lecha. W Kolejorzu występował głównie w rezerwach, w PKO BP Ekstraklasie pojawił się w jego barwach tylko raz w sezonie 2019/2020. Następnie udał się na kolejne wypożyczenie, tym razem do Widzewa Łódź. Z Lechem ostatecznie pożegnał się w 2023 roku, gdy odszedł do Znicza Pruszków. W mazowieckim zespole spędził 1,5 sezonu, a następnie zasilił Termalikę Bruk-Bet Nieciecza. W minionym sezonie wystąpił w 12 meczach Ekstraklasy. Teraz 27-latek wraca na jej zaplecze.
Odra poinformowała, że Mleczko podpisał z nią roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok. Jego zadaniem będzie pomoc Odrze w wejściu do walki o awans do Ekstraklasy. W minionym sezonie klub zajął 12. miejsce w tabeli Betclic 1. Ligi ze stratą 9 punktów do strefy barażowej. Po kolejnym średnim sezonie władze kluby zdecydowały się na przebudowę, której twarzą jest trener Łukasz Tomczyk. Wkrótce przekonamy się co z tego wyniknie.
Rywalizację w nowym sezonie Odra rozpocznie 24 lipca o 21:00 meczem domowym z Arką Gdynia. (AC)
🆕️ Miłosz Mleczko nowym bramkarzem Odry Opole!✍️
Między słupkami bramki opolskiej Odry od następnego sezonu będziemy mogli zobaczyć Miłosza Mleczkę. 27-letni bramkarz ma za sobą sezon na boiskach Ekstraklasy, w którym bronił barw Bruk Bet Termaliki Nieciecza. Do Dumy… pic.twitter.com/HJGIO3JbTg