Oficjalnie: Lech idzie grubo! Pobił transferowy rekord
Lech Poznań aktywował klauzulę wykupu Luisa Palmy z Celticu Glasgow.
Palma trafił do stolicy Wielkopolski na zasadzie wypożyczenia w lipcu poprzedniego roku. Reprezentant Hondurasu szybko wkomponował się w drużynę Nielsa Frederiksena i zaczął grać w niej pierwsze skrzypce, dokładając dużą cegiełkę do obronionego przez Kolejorza mistrzostwa Polski. We wszystkich rozgrywkach Palma zaliczył 47 występów, w których zdobył dwanaście bramek i dołożył dziesięć asyst.
Poznaniacy zapewnili sobie opcję wykupu 26-latka i musieli określić się w tym temacie do 8 czerwca. Decyzja została już podjęta. Mistrz Polski poinformował w środę o wykupie Palmy, a kwota, jaką zapłacił, wedle medialnych doniesień wyniosła trzy i pół miliona funtów. Skrzydłowy związał się z Kolejorzem trzyletnim kontraktem. (FT)
To dopiero początek?
Nie sądzę. Wezmą jeszcze ze dwóch, trzech za darmo i tyle
Drożej już nie kupią ale wypożyczyć o podobnej wartości – jak najbardziej.
Lech planuje wydać w tym oknie transferowym 10 mln, czyli jeszcze 6 zostało 🙂