Przejdź do treści
Prezentacja Kacpra Chodyny. fot. Legia Warszawa

Polska Ekstraklasa

Oficjalnie. Kacper Chodyna zawodnikiem Legii Warszawa!

Legia Warszawa oficjalnie potwierdziła transfer Kacpra Chodyny z Zagłębia Lubin. Zawodnik podpisał ze stołecznym klubem czteroletni kontrakt!

Maciej Łanczkowski

fot. Legia Warszawa

O transferze Kacpra Chodyny wiemy już od dłuższego czasu. Media już pod koniec maja informowały, że Legia Warszawa dopięła transfer i dogadała się z Zagłębiem Lubin, płacąc za skrzydłowego około 600 tysięcy euro. Teraz Chodyna pomyślnie przeszedł testy medyczne i podpisał długi kontrakt, który związał go z Legią do czerwca 2028 roku.

Chodyna wystąpił w barwach Zagłębia Lubin w 33 z 34 meczów, spędzając na boisku 2541 minut. Był współliderem zestawiania najlepszych asystentów, a w klasyfikacji kanadyjskiej zajął czwarte miejsce. Od kilku lat należy do wyróżniających się do zawodników ligi. Łącznie na ekstraklasowych boiskach wystąpił w 123 meczach, w których zdobył 20 bramek.

– Kacper jest zawodnikiem, który spełnia wiele kryteriów, jeżeli chodzi o nasze wymagania transferowe. Przy intensywnym stylu gry musimy mieć dostęp do kilku dobrych piłkarzy na wahadłach, czyli najbardziej obciążających pozycjach. Kacper systematycznie rozwijał się z sezonu na sezon, notował coraz lepsze liczby. Dysponuje dobrą wydolnością i parametrami motorycznymi, jest skuteczny w ataku. W Legii jego rola będzie nieco inna – jest przewidziany do rywalizacji na prawym i lewym wahadle, liczę na pracę trenera Feio w rozwinięciu również jego gry w defensywie. Jestem przekonany, że zostanie wzmocnieniem naszego zespołu – mówi dyrektor sportowy Legii Warszawa Jacek Zieliński.

W Legii Warszawa Chodyna będzie występował z numerem 11.

guest
0 komentarzy
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 29/2024

Nr 29/2024