Constantin Gâlcă nie jest już trenerem Radomiaka Radom. Kontrakt rumuńskiego szkoleniowca został rozwiązany za porozumieniem stron.
Gâlcă był trenerem Radomiaka od 16 kwietnia. Od tamtego czasu Rumun poprowadził radomian w 22 spotkaniach – 8 z nich wygrał, 5 zremisował, a pozostałe 9 przegrał, notując tym samym średnią 1,32 punktu na mecz.
Do rozwiązania kontraktu 51-letniego szkoleniowca przyczyniły się nie tylko przeciętne wyniki, ale i również gęsta atmosfera w klubie. Nie było tajemnicą, że relacje Gâlki z zarządem nie układały się najlepiej.
– „Miałem obietnicę, że dużo się zmieni, a nie zmieniło się nic. Nie znam recepty na poprawę, bo dostałem obietnicę, a zmian, których chciałem, nie było. Gdybym wiedział, że tak będzie, prawdopodobnie odszedłbym z klubu” – wypalił w październiku na konferencji prasowej. Już wtedy można się było spodziewać, że jego odejście jest wyłącznie kwestią czasu.
W najbliższym meczu ze Śląskiem Wrocław zespół poprowadzi trener zespołu rezerw Radomiaka Maciej Lesisz. Nowym trenerem radomian będzie najprawdopodobniej Maciej Kędziorek, który jest członkiem sztabu szkoleniowego Lecha Poznań.
Papszun jasno o sytuacji Legii. „Potrzebujemy wzmocnień”
Szkoleniowiec warszawskiej Legii jest świadom, że zespół potrzebuje nowych zawodników. Marek Papszun na spotkaniu z mediami bił na alarm, twierdząc, że transfery na kolejny sezon są niezbędne.
Media: Bereszyński zbliża się do Ekstraklasy! Negocjacje już trwają!
Bartosz Bereszyński lada dzień stanie się wolnym zawodnikiem. Niewykluczone, że wróci do Ekstraklasy. Jeden z rodzimych klubów już podjął z nim rozmowy!