Przejdź do treści
DORTMUND 10.07.2024
MECZ 1/2 FINALU POLFINAL MISTRZOSTW EUROPY 2024: HOLANDIA - ANGLIA --- SEMIFINAL UEFA EURO 2024 MATCH: THE NETHERLANDS - ENGLAND
ZDJECIE GRUPOWE DRUZYNY HOLANDII
BART VERBRUGGEN DENZEL DUMFRIES STEFAN DE VRIJ JERDY SCHOUTEN VIRGIL VAN DIJK CODY GAKPO 
MEMPHIS DEPAY TIJJANI REIJNDERS NATHAN AKE DONYELL MALEN XAVI SIMONS 
FOT. PIOTR KUCZA/400mm.pl

Euro 2024

Oceny Holendrów po meczu z Anglią. Jak zagrali Oranje?

Holendrzy szybko objęli prowadzenie w półfinale, ale ostatecznie polegli w starciu z Anglią. Na jakie noty zasłużyli zawodnicy Oranje?

Zbigniew Mroziński

FOT. Piotr Kucza / 400mm

Bart Verbruggen 3 – przy rzucie karnym oraz przy drugim golu dla Anglików nie miał większych szans do obrony. Kilka razy pokazał jednak klasę.

Denzel Dumfries 3,5 – najpierw po jego faulu sędzia podyktował rzut karny dla Anglików, ale kilka minut później to on wybił piłkę z linii bramkowej. Potem po jego strzale główką piłka odbiła się od poprzeczki.

Stefan de Vrij 3 – to jego ograł Watkins i strzelił zwycięskiego gola dla Anglików.

Virgil van Dijk 3,5 – łatał dziury w defensywie pomarańczowych, a przy stałych fragmentach swojej drużyny atakował bramkę rywali.

Nathan Ake 3 – jak na lewego obrońcę czasami był za daleko od linii bocznej boiska.

Jerdy Schouten 3 – jakby za spokojny. Może dlatego, że miał na oku Bellinghama.

Xavi Simons 4 – znakomicie rozpoczął mecz. W 7. minucie odebrał piłkę i po solowej akcji strzelił gola. Aktywny, wracał po piłkę pod swoje pole karne.

Tijjani Reijnders 3 – solidny, starał się rozgrywać. Zbyt mało jednak kreatywny.

Donyell Malen 2 – miał być tajną bronią na Anglików. Tym bardziej że mecz odbywał się w Dortmundzie, a on jest zawodnikiem Borussii. Nic wielkiego jednak nie zademonstrował, a po zejściu Depaya nie umiał się odnaleźć i po przerwie już nie wyszedł na boisko.

Memphis Depay b.o. – szukał gry, lecz już po 34 minutach musiał opuścić boisko z powodu kontuzji. Zejście jednego z liderów zespołu miał wpływ na postawę Holendrów.

Cody Gakpo 3 – był dobrze kryty przez angielskich obrońców, przez co tracił piłkę. Wykorzystując swoją szybkość próbował solowych akcji. Czekał na swoją wielką szansę i się nie doczekał.

Joey Veerman 3 – to on niespodziewanie wszedł za Depaya. Miał za zadanie zrównoważyć siły w drugiej linii. W 65 minucie świetnie zacentrował w pole karne i Van Dijk miał dobrą okazję do strzelenia gola.

Wout Weghorst 2,5 – wszedł w 46. minucie i zajął miejsce na środku ataku. Taki piłkarz potrzebuje podań, a tego brakowało.

Brian Bobbey – wszedł, gdy było już po wszystkim.

Joshua Zirkzee – grał tylko przez kilkadziesiąt sekund.

guest
0 komentarzy
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 28/2024

Nr 28/2024