Niewypały transferowe żegnają się z Zagłębiem Lubin. Dwóch piłkarzy bez nowych umów
Miedziowi w swoich mediach społecznościowych pożegnali Rafała Gikiewicza oraz Sebastiana Kowalczyka. Obaj zawodnicy odchodzą z Zagłębia po wygaśnięciu kontraktu.
Już same przenosiny byłego bramkarza Widzewa Łódź do Lubina spotkały się z dużą niechęcią wśród sympatyków Miedziowych. Gikiewicz mimo dużego doświadczenia w ostatnim klubie nie spisywał się najlepiej. Na Dolnym Śląsku miał zastąpić kontuzjowanego Dominika Hładuna.
GIKIEWICZ I KOWALCZYK ODCHODZĄ Z ZAGŁĘBIA
Słabsza dyspozycja wyszła w jego jedynym i ostatnim meczu w barwach Zagłębia, gdy nie obronił strzału Bartłomieja Pawłowskiego z rzutu wolnego w pucharze Polski. Tym samym 38-latek wyeliminował swój zespół w końcówce spotkania.
Z kolei Kowalczyk do Lubina przychodził, nie grając w MLS od października. Pamiętając jego niezłe występy w barwach Pogoni Szczecin, można było liczyć, że godnie zastąpi Wdowiaka czy Szmyta. Jednak 27-latek zaliczył słabe dziewięć spotkań i więcej już nie zgromadzi.
ℹ️ Rafał Gikiewicz i Sebastian Kowalczyk odchodzą z KGHM Zagłębia Lubin. Wygasające wraz z końcem czerwca kontrakty zawodników nie zostaną przedłużone.