Media: Pierwszoligowiec ma problem. Może stracić utalentowanego młodzieżowca
Warta Poznań wywalczyła w sezonie 2025-26 awans na zaplecze Ekstraklasy. Do sukcesu Zielonych w dużej mierze przyczynił się Filip Waluś, którego kontrakt wygasa z końcem czerwca. Ekipa ze stolicy województwa wielkopolskiego może stracić jedną ze swoich czołowych postaci.
W minionej edycji rozgrywek Waluś zaliczył na wszystkich frontach 34 występy, w których strzelił sześć goli i zanotował osiem asyst.
Jak informuje Szymon Janczyk z serwisu „Weszlo.com”, Warta ma niezwykle twardy orzech do zgryzienia związany z przyszłością 21-letniego ofensywnego pomocnika. Poznaniacy nie skorzystali bowiem z opcji przedłużenia kontraktu w określonym terminie. Po czasie się zreflektowali, złożyli Walusiowi ofertę nowego kontraktu, lecz teraz ma on w czym wybierać.
Pomocnikiem interesują się bowiem cztery kluby Betclic 1 Ligi, w tym Polonia Bytom. Wstępne zainteresowanie wykazują także ekipy z najwyższego szczebla rozgrywkowego. W najbliższym czasie byłemu zawodnikowi Rozwoju Katowice przyjdzie podjąć decyzję w kwestii swojej przyszłości. (FT)