Manchester City kończy fazę grupową z maksymalną liczbą punktów. Obywatele w ostatnim meczu wygrali z Crveną zvezdą 3:2.
Manchester City zakończył zmagania w Grupie G z kompletem zwycięstw, co było zakładane jeszcze przed rozpoczęciem rywalizacji. Pep Guardiola w ostatnim meczu znacząco zrotował składem i na boisku pojawili się znacznie mniej znani zawodnicy, dla których był to nawet debiut w pierwszej drużynie Manchesteru City. Mistrz Anglii rozprawił się na wyjeździe z Crveną Zvezdą 3:2.
Obywatele prowadzili po pierwszej połowie dzięki debiutanckiej bramce autorstwa Micaha Hamiltona. W drugiej połowie inny z debiutantów również wpisał się na listę strzelców, w tym wypadku był to Oscar Bobb. Trzecią bramkę dla City zdobył Kalvin Phillips.
Crvena walczyła o wyrównanie, najpierw w 76. minucie kontaktową bramkę zdobył Hwang In-Beom, natomiast w doliczonym czasie gry Aleksandar Katai dołożył drugie trafienie.
City wychodzi z Grupy B z pierwszego miejsca, Crvena kończy zmagania na ostatniej pozycji.
Potencjalni rywale Lecha Poznań w 2. rundzie el. Ligi Mistrzów
UEFA podzieliła drużyny na grupy przed środowym losowaniem ścieżki mistrzowskiej 2. rundy el. Ligi Mistrzów (17.06, godz. 12:00) z udziałem Lecha Poznań.
Wskaźniki sprzedaży zwariowały. Tak kibice Arsenalu odpowiedzieli na spudłowany rzut karny Gabriela w finale Ligi Mistrzów
W sobotnim finale Ligi Mistrzów Arsenal musiał uznać wyższość Paris Saint-Germain po serii rzutów karnych. Jednym z piłkarzy Kanonierów, którzy nie wykorzystali jedenastki, był środkowy obrońca, Gabriel Magalhaes. Fani świeżo upieczonych mistrzów Anglii postanowili wesprzeć Brazylijczyka w nietypowy sposób.