Jak informują cypryjskie media, polski bramkarz Wojciech Kowalewski podpisał kontrakt z Anorthosisem Famagusta.
Kowalewski w ostatnim roku reprezentował barwy rosyjskiego Sibiru Nowosybirsk. Po spadku zespołu do drugiej ligi doświadczony golkiper, podobnie jak jego kolega z zespołu, Bartłomiej Grzelak, opuścił zespół. Początkowo wszystko wskazywało na to, że wróci on do Ekstraklasy, podpisując kontrakt z Arką Gdynia, jednak ostatecznie wybrał kierunek południowy i związał się z cypryjskim Anorthosisem.
Dla 33-letniego bramkarza będzie to już piąty zagraniczny klub, którego barwy będzie reprezentował. Wcześniej oprócz Sibiru grał w: Szachtarze Donieck, Spartaku Moskwa i Iraklisie Saloniki.
Duża kontrowersja w meczu Polek! Biało-Czerwonym niesłusznie anulowano bramkę? [WIDEO]
Reprezentacja Polski kobiet przegrała 0:2 z kadrą Francji w eliminacjach do mistrzostw świata. Biało-Czerwone trafiły do siatki Trójkolorowych, ale gol nie został uznany.
Majowo-czerwcowe zgrupowanie reprezentacji Polski okazało się sporym rozczarowaniem, mimo że biało-czerwoni nie grali o punkty. Selekcjonerowi Janowi Urbanowi oberwało się w mediach od Jana Tomaszewskiego.