Przejdź do treści
November 1, 2023, Manchester: Manchester, England, 1st November 2023. General view of the Old Trafford stadium before the Carabao Cup match at Old Trafford, Manchester. (Credit Image: � Andrew Yates/CSM via ZUMA Press Wire) 
PUCHAR LIGI ANGIELSKIEJ PILKA NOZNA SEZON 2023/2024
FOT. ZUMA/newspix.pl / 400mm.pl

POLAND ONLY !!!
---
newspix.pl / 400mm.pl

Ligi w Europie Premier League

Koniec z Old Trafford? Manchester United rozważa zerwanie z tradycją

Od 114 lat stadion Manchesteru United znany jest jako Old Trafford. Niebawem może się to jednak zmienić.

Maciej Sarosiek

fot. newspix.pl / 400mm.pl

Władze klubu rozważają bowiem sprzedaż praw do nazwy obiektu. Miałoby to zwiększyć przychody i pomóc ufundować modernizację stadionu lub wybudowanie zupełnie nowej areny. Old Trafford to miejsce legendarne i kultowe, ale dosłownie sypiące się w oczach. Z przeciekającym dachem i gruzem spadającym na głowy kibiców.

Inaczej niż w innych krajach, stosunkowo mało angielskich stadionów ma w nazwie sponsora. Jest oczywiście Emirates Stadium czy Etihad Stadium, ale poza tym Anfield, Stamford Bridge, Tottenham Hotspur Stadium, Goodison Park czy Villa Park.

Od jakiegoś czasu trwa dyskusja na temat tego, że kluby nie zyskują przez to poważnych pieniędzy, które byłyby skłonne wyłożyć bogate firmy. Że ograniczają swój potencjał zarobkowy.

Być może niebawem Manchester United z tym zerwie. A Old Trafford stanie się Apple Old Trafford, Google Old Trafford czy jeszcze innym Old Trafford.

Źródło: The Athletic
guest
0 komentarzy
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 29/2024

Nr 29/2024