Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, Eugen Polanski rozpoczął karierę trenerską. Były reprezentant Polski, który podjął decyzję o zawieszeniu butów na kołku, podjął prace w szwajcarskim klubie FC Sankt Gallen.
Eugen Polanski będzie się spełniał w roli trenera (fot. Łukasz Skwiot)
Przypomnijmy, że Polanski zdecydował się o zakończeniu piłkarskiej przygody po tym, jak przez dłuższy czas nie mógł znaleźć sobie nowego klubu. Po latach spędzonych w Hoffenheim 32-letni pomocnik nie miał propozycji, w których mógłby przebierać i uznał, że najlepszym rozwiązaniem będzie powiedzenie „dość”.
„Kicker” poinformował, że Polanski rozpocznie przygodę w roli trenera i dokładnie tak się stało. We wspomnianym Sankt Gallen będzie on pełnił rolę asystenta szkoleniowca pierwszej drużyny, Petera Zeidlera.
Eugen Polanski, der bis im Sommer 2018 noch als Profi bei der TSG Hoffenheim aktiv war, stösst als Praktikant zum Assistenztrainer zum Staff von Chefcoach Peter Zeidler hinzu. Herzlich willkommen pic.twitter.com/07lvjh3OWg
Podczas swojej kariery Polanski rozegrał ponad ćwierć tysiąca meczów w Bundeslidze, a także dziewiętnaście w reprezentacji Polski, do której był powoływany głównie za kadencji Franciszka Smudy. Wraz z kolegami wystąpił w finałach EURO 2012, ale biało-czerwonym nie udało się wyjść z grupy.