Przejdź do treści
BIALYSTOK 29.07.2023
MECZ 2. KOLEJKA PKO EKSTRAKLASA SEZON 2023/24 --- POLISH FOOTBALL TOP LEAGUE MATCH: JAGIELLONIA BIALYSTOK - PUSZCZA NIEPOLOMICE
STADION JAGIELLONII WIDOK VIEW KBICIE FANS
FOT. JACEK PRONDZYNSKI/400mm.pl

Polska Ekstraklasa

Dobre informacje dla Jagiellonii! Mecze europejskich pucharów w Białymstoku!

Już lada moment Jagiellonia Białystok jako nowy mistrz Polski przystąpi do eliminacji do fazy grupowej Ligi Mistrzów. UEFA wydała pozytywną opinię i wszystkie mecze na arenie międzynarodowej Jaga będzie mogła rozegrać w Białymstoku.

Maciej Łanczkowski

FOT. JACEK PRONDZYNSKI/400mm.pl

Jak podaje Sport.pl, Jagiellonia Białystok otrzymała zgodę UEFA na rozgrywanie meczów europejskich pucharów na swoim stadionie przy ul. Słonecznej w Białymstoku. Po przeprowadzonej kontroli, UEFA nie stwierdziła przeszkód, aby mistrz Polski mógł występować na własnym obiekcie zarówno w rundach eliminacyjnych, jak i w fazie grupowej, o ile uzyska awans.

Według tego samego źródła, białostocki stadion pomyślnie przeszedł inspekcję UEFA. Początkowo wątpliwości budziły kwestie infrastrukturalne, zwłaszcza odległość od najbliższego lotniska, jednak UEFA nie uznała tego problemu za krytyczny. Raport wskazał na drobne niedociągnięcia, które nie stanowią przeszkody dla organizacji meczów pod egidą UEFA w Białymstoku.

Jagiellonia Białystok rozpocznie swoją europejską przygodę od II rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Mimo braku rozstawienia, szanse na awans do co najmniej LKE są całkiem wysokie. Nawet w najgorszym scenariuszu, drużyna zagra w III rundzie eliminacji Ligi Europy, a następnie w IV rundzie eliminacji Ligi Konferencji. Oznacza to, że zwycięstwo w jednym dwumeczu zapewni Jagiellonii udział w fazie grupowej europejskich pucharów.

guest
0 komentarzy
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 29/2024

Nr 29/2024