Na to wydarzenie całe Niemcy czekały od kilkunastu tygodni. Bayern Monachium zaprezentował już oficjalnie Mario Goetze jako nowego zawodnika swojego zespołu. Powitanie byłego gracza BVB odbyło się we wtorek, w samo południe.
21-letni Goetze został wykupiony przez Bayern już w maju za kwotę 37 milionów euro. Niemiec stał się zawodnikiem bawarskiego zespołu dopiero 1 lipca wraz z otwarciem letniego okna transferowego. Na Allianz Arena będzie on występował w numerem „19″ na koszulce.
– Zostawiłem w Dortmundzie moją rodzinę i przyjaciół, ale ani przez moment nie miałem wątpliwości, że podjąłem dobrą decyzję. Przyszedłem do Bayernu po to, by grać w najlepszym klubie świata. Już nie mogę się doczekać wyzwań, które mnie tu czekają – powiedział Goetze.
Młody Niemiec jest wciąż kontuzjowany i do treningów wróci dopiero za 3-4 tygodnie. Pep Guardiola uznał jednak, że Goetze poleci wraz z nowymi kolegami na zgrupowanie do Trentino. Bayern będzie trenował we Włoszech od 4 do 12 lipca.
Kacper Potulski może dołączyć do giganta w Premier League!
Coraz więcej wskazuje na to, że Kacper Potulski tego lata stanie się bohaterem głośnego transferu. Chętnych nie brakuje – najnowszy trop prowadzi do angielskiej Premier League.