Przejdź do treści
WARSZAWA 10.06.2024
MIEDZYNARODOWY MECZ TOWARZYSKI: POLSKA - TURCJA 2:1 --- INTERNATIONAL FRIENDLY FOOTBALL MATCH IN WARSAW: POLAND - TURKEY 2:1
MICHAL PROBIERZ
FOT. PIOTR KUCZA/400mm.pl

Polska Reprezentacja Polski

Raport medyczny po meczu z Turcją

Ostatni sprawdzian przed mistrzostwami Europy zakończył się wygraną biało-czerwonych. Niestety trzech piłkarzy, w tym Robert Lewandowski, ucierpiało w meczu na PGE Narodowy. Na szczęście nie ma groźnych kontuzji i nie będzie dodatkowych powołań.

Paweł Gołaszewski

Trzech zawodników ucierpiało w meczu przeciwko Turcji. Swój udział w sprawdzianie przed Euro 2024 przedwcześnie zakończyli Karol ŚwiderskiRobert Lewandowski oraz Paweł Dawidowicz.

Robert Lewandowski opuścił przedwcześnie murawę w starciu z Turcją
FOT. PIOTR KUCZA/400mm.pl

Michał Probierz na konferencji prasowej po meczu w Warszawie uspokoił jednak, że sytuacja nie jest poważna. Największe obawy były wobec Karola Świderskiego, który widocznie uszkodził staw skokowy. Na całe szczęście, doszło tylko do „podkręcenia” kostki, co w tym wypadku jest dobrą wiadomością. Przerwa „Świdra” potrwa około 3-5 dni i powinien być gotowy na mecz fazy grupowej Euro 2024.

Selekcjoner wyznał również, że Lewandowski ma drobną kontuzję mięśniową. Piłkarz od razu, gdy poczuł dyskomfort mięśnia dwugłowego poprosił o zmianę. Sytuacja jest opanowana, jednak kapitan polskiej reprezentacji będzie przygotowywał się do meczu z Holandią w mniejszym obciążeniu.

Drobnego urazu nabawił się również Paweł Dawidowicz, który zszedł z murawy w przerwie. Tutaj również nie ma poważnej kontuzji i obrońca będzie gotów na wyjazd do Niemiec.

Probierz dodał, że w tym momencie nie planuje dodatkowych, awaryjnych powołań. 

guest
0 komentarzy
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 29/2024

Nr 29/2024