Przejdź do treści
WARSZAWA 25.05.2024
34. KOLEJKA PKO EKSTRAKLASY LEGIA WARSZAWA - ZAGLEBIE LUBIN
GONCALO FEIO
FOT. MARCIN SZYMCZYK/400mm.pl

Polska Ekstraklasa

Legia wzmacnia sztab [info PN]

Legia Warszawa w poniedziałek rozpocznie przygotowania do nowego sezonu. Klub ze stolicy dopina nie tylko transfery piłkarzy, ale będzie także rozszerzał sztab szkoleniowy.

Paweł Gołaszewski

W najbliższych dniach w stolicy powinni zostać zaprezentowani Kacper Chodyna, Claude Goncalves oraz Luquinhas, o czym informował w poprzednim tygodniu portal Meczyki.pl. Lada chwila sformalizować powinien się także transfer Roberto Carlosa Fernandeza.

Do Warszawy wracają także piłkarze, którzy byli wypożyczeni w ostatnim sezonie do innych klubów. Treningi z drużyną Goncalo Feio mają rozpocząć Gabriel Kobylak (ostatnio Radomiak), Igor Strzałek (ostatnio Stal Mielec), Jordan Majchrzak (ostatnio Puszcza Niepołomice) oraz Makana Baku (ostatnio OFI Kreta). Skończyło się także wypożyczenie Macieja Kikolskiego, który z bardzo dobrej strony pokazał się w GKS Tychy, ale 20-latek ma udać się na kolejne wypożyczenie.

4

Legia Warszawa dokonała w zasadzie czterech transferów przychodzących. Ilu jeszcze zawodników trafi do drużyny Goncalo Feio?

Sprawy piłkarskie to jedno, ale Legia rozbudowuje także sztab szkoleniowy. Niedawno portal TVPSport.pl informował, że do Warszawy po kilku latach wraca Maciej Krzymień, który przez ostatnie trzy sezony był analitykiem w Rakowie Częstochowa. To jednak nie koniec nowych twarzy w sztabie.

Goncalo Feio przyszedł do Legii bez żadnego swojego asystenta, ale w kuluarach mówiło się, że ten ma przyjść w trakcie letnich przygotowań. Do tej pory Portugalczyk współpracował z tymi szkoleniowcami, którzy pracowali przy Łazienkowskiej także za kadencji Kosty Runjaicia, ale teraz pojawi się w sztabie kolejna nowa twarz.

Według informacji „PN” nowym asystentem w sztabie Feio ma być Emmanuel Ribeiro. 35-letni trener z Portugalii pracował ostatnio w gruzińskim klubie FC Dila, gdzie pierwszym szkoleniowcem jest Portugalczyk Rui Mota.

Dla Ribeiro będzie to powrót do Polski po niespełna dwóch latach. Od listopada 2021 do sierpnia 2022 Portugalczyk był asystentem Tomasza Kaczmarka w Lechii Gdańsk. 

guest
0 komentarzy
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 29/2024

Nr 29/2024