Przejdź do treści
BERLIN, GERMANY - JUNE 21: Goalkeeper of Poland Wojciech Szczesny (1) fail to save the goal of Christoph Baumgartner of Austria during the UEFA EURO 2024 group stage match between Poland and Austria at Olympiastadion on June 21, 2024 in Berlin, Germany. Halil Sagirkaya / Anadolu/ABACAPRESS.COM,Image: 883672804, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: AA/ABACA / Abaca Press / Forum

Piłka Nożna

KORESPONDENCJA Z NIEMIEC: POLSKA NA EURO, CZYLI POŻEGNANIE ZE ZŁUDZENIAMI

Wypad z disco Niby balon nie był nadmuchany, ale huk jest ogromny. Awansowaliśmy na Euro 2024 jako ostatnia drużyna w stawce, odpadliśmy jako pierwsza. W dodatku w dość wstydliwym stylu, tylko umownie nawiązując walkę z Austriakami. Najkrócej z wszystkich 24 ekip mogliśmy czuć się finalistami mistrzostw Europy.

Redakcja

Trudno mówić o żalu po porażce 1:3. Raczej wszystkim wewnątrz zespołu i wokół reprezentacji towarzyszyło przygnębienie oraz ponura świadomość własnej słabości. Bo z turnieju można odpaść, ale nie w tak marnym stylu, sprawiając wrażenie ekipy kompletnie nieprzygotowanej do najważniejszego meczu fazy grupowej. Zawiedli wykonawcy, zawiódł kierownik przedstawienia. Nie zawiedli kibice.

18 GODZIN PO
Sobotnie przedpołudnie. Hotel Abacus w dzielnicy Friedrichsfelde tuż obok stacji metra Tierpark – jedynej podziemnej wybudowanej w czasach NRD. Blisko wylotówki na Berliner Ring, czyli pierwszego etapu drogi powrotnej do domu – to akurat i niestety okazało się istotne. W hotelu sporo jeszcze polskich fanów. Jest wciąż przemiły czarnoskóry kelner, dwumetrowy dryblas, jakby żywcem przeniesiony z koszykarskiego parkietu.

guest
0 komentarzy
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 29/2024

Nr 29/2024