Przejdź do treści
December 26, 2021, Brighton and Hove, United Kingdom: Brighton and Hove, England, 26th December 2021. Jakub Moder of Brighton and Hove Albion during the Premier League match at the AMEX Stadium, Brighton and Hove. Picture credit should read: Paul Terry / Sportimage(Credit Image: © Paul Terry/CSM via ZUMA Wire) 
LIGA ANGIELSKA PILKA NOZNA SEZON 2021/2022
FOT. ZUMA/newspix.pl / 400mm.pl

POLAND ONLY !!!
---
newspix.pl / 400mm.pl

Ligi w Europie Premier League

Zwiększa się konkurencja Jakuba Modera. Brighton sprowadza pomocnika

Brighton porozumiało się z Feyenoordem w sprawie transferu Marsa Wieffera. Zostanie jednym z najdroższych piłkarzy w historii Mew.

Maciej Sarosiek

fot. newspix.pl / 400mm.pl

Kilka dni temu angielski klub pobił swój zakupowy rekord, sprowadzając Yakubę Minteha za 33 miliony funtów. Wieffer ma kosztować mniej, ale nieznacznie. Podpisze 5-letni kontrakt. Fabianowi Huerzelerowi, nowemu szkoleniowcowi drużyny, bardzo zależało na współpracy z Holendrem.

Całą dotychczasową karierę 24-latek spędził w ojczyźnie. Występował w Twente, Excelsiorze oraz Feyenoordzie. Z reguły na pozycji środkowego pomocnika o defensywnej charakterystyce.

Przybycie Wieffera do Brighton to zła informacja dla Jakuba Modera. Konkurencja o miejsce w składzie rośnie. Kwota transferu w połączeniu z jasnym sygnałem od trenera każą sądzić, że Holender zajmie wysokie miejsce w hierarchii pomocników. Wyższe niż Polak, który był bliski przenosin do Leicester City. Niewykluczone, że przed startem nowego sezonu jeszcze zmieni barwy.

Źródło: Fabrizio Romano
guest
0 komentarzy
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 29/2024

Nr 29/2024