Przejdź do treści
Nr 50/2012
magazyn piłka nożna

Nr 50/2012

W Tygodniku

W numerze:

 

Polska

  4. 90 minut z Sebastianem Milą

  6. Temat tygodnia: Oczarowania i rozczarowania rundy jesiennej T-Mobile Ekstraklasy

10. Nie tylko z ostatniej chwili

12. Dogrywka z Mariuszem Rumakiem

15. Futsal

40. Ekstraklasa

44. I liga: Groźny GKS Tychy

45. I liga: Arka Gdynia pod kreską

 

Świat

16. Korespondencja z Paryża

18. Chelsea Londyn: Kibice bez szacunku dla Rafy Beniteza

19. Premier League: Trenerzy na Stamford Bridge nie znają dnia ani godziny

20. Profil piłkarza: Bastian Schweinsteiger

21. FC Barcelona: Wielka forma Cesca Fabregasa

22. Primera Division: Ruszyła transferowa karuzela

24. Premier League: Prawa telewizyjne

26. Bayer Leverkusen: Znów na fali

27. Bundesliga: Hoffenheim w zapaści

28. Ligue 1: Rozpędzony Lyon

30. Serie A: Młode talenty

32. Ligi w Europie

34. Liga Mistrzów

36. Liga Europy

37. Klubowe mistrzostwa świata

38. Ameryka Południowa: Velez Sarsfield mistrzem w Argentynie

39. Ameryka Środkowa: Club Tijuana mistrzem w Meksyku

 

Europejska weryfikacja

Jak ocenić ekstraklasę na półmetku rozgrywek? W euforię na pewno popaść nie można, bo poziom polskich drużyn wydatnie się nie poprawił. Z drugiej jednak strony nastąpiły zjawiska, z których można się cieszyć. Na pewno należy do nich zaliczyć wysyp młodych uzdolnionych futbolistów i poprawiającą się przeciętną zdobywanych bramek.

W Poznaniu umiemy liczyć

Kiedy przejmował Kolejorza, wielu twierdziło, że to rozwiązanie tymczasowe, bo wkrótce Lecha poprowadzi ktoś z tak zwanym nazwiskiem. Mimo średnio udanej końcówki rundy jesiennej, zwłaszcza przy Bułgarskiej, nikt jednak nie może powiedzieć, że Mariusz Rumak jest nadal trenerem anonimowym. Choć nie wygrał w mijającym roku tyle, ile by chciał, na pewno postawił własny szkoleniowy stempel na poznańskim zespole.

Zobacz Zlatana w Paryżu

Tuż po ściągnięciu do francuskiej stolicy za arabskie petrodolary Zlatana Ibrahimovicia przedstawiciele rządu i ówczesny kandydat na prezydenta Francji Francois Hollande łapali się przed kamerami za głowy i zapowiadali wprowadzenie 75-procentowego podatku dla najbogatszych. Dzisiaj decydenci z Pałacu Burbońskiego zaczynają rozumieć, że popularny Ibra dysponuje porównywalną mocą przyciągania turystów jak o 475 lat starsza od niego, również ściągnięta do Paryża z północy Włoch, Mona Lisa.

Wylot Argentyńczyków

Dopiero po 13 serii spotkań poleciała w Hiszpanii pierwsza trenerska głowa: z Espanyolu Barcelona zwolniono Mauricio Pochettino. Już tydzień później pracę stracił trener Valencii Mauricio Pellegrino. A madrycki dziennik „Marca” donosi, że przesądzone jest odejście po sezonie Jose Mourinho z Realu Madryt. Dlaczego dwaj Argentyńczycy musieli odejść i czy rzeczywiście dojdzie do rozwodu Portugalczyka z Królewskimi?

Antidotum na Katar

Mistrzem Francji – PSG, Lyon – w najlepszym wypadku miejsce gwarantujące start w Champions League. Tak miało być, ale wcale nie musi. Kryzysowa filozofia OL święci sukcesy. Kilkanaście dni temu klub z trenerem, który szkoleniowe szlify zbierał w tamtejszej akademii młodzieżowej, i z sześcioma wychowankami w składzie wskoczył na fotel lidera Ligue 1 po rozbiciu 4:1 Marsylii.

Przebiśniegi

Stephan El Shaarawy to najbardziej spektakularny, ale nie jedyny przykład piłkarza, który rozkwitł dzięki temu, że zwiędły możliwości finansowe klubów z Serie A.

Możliwość komentowania została wyłączona.