W numerze:
Polska
4. Temat tygodnia: Czy nowym selekcjonerem biało-czerwonych zostanie Adam Nawałka
6. Temat tygodnia: Kto ponosi odpowiedzialność za klęskę Polski w eliminacjach MŚ
8. Temat tygodnia: Kwalifikacje pod lupą „PN”
10. Reportaż z Londynu
12. Powiedzieli po meczu na Wembley: Grzegorz Krychowiak i Steven Gerrard
13. Grały nasze młodzieżówki
14. Nie tylko z ostatniej chwili
16. Legia przed meczem z Trabzonsporem w LE
18. Dogrywka z Błażejem Telichowskim
20. I liga: Niskie notowania arbitrów
38. Ekstraklasa
42. I liga
44. II liga
Świat
22. Korespondencja z Krety
24. Rosja: Igor Akinfiejew – następca Lwa Jaszyna
25. Islandia rewelacją eliminacji mundialu
26. Dania: Kto zastąpi Mortena Olsena
27. Anglia: Andros Townsend, czyli debiutant jak z bajki
28. Serie A: Świat krasnoludków
30. Jak grają rewelacje najsilniejszych lig Europy – odcinek 2: Niemcy 32. Zapowiedź trzeciej kolejki Ligi Mistrzów
34. Ligi w Europie
36. Eliminacje MŚ |
|
Lista winowajców
Brak awansu do finałów mundialu w Brazylii oznacza dla PZPN brak wpływu 8 milionów dolarów, które FIFA zapłaci tylko uczestnikom turnieju. To mniej więcej połowa rocznego budżetu związku, więc nikomu nie trzeba dodatkowo tłumaczyć, jak bardzo kosztowna jest wpadka w kwalifikacjach MŚ 2014. Pokaźna część niedoszłego zysku zostałaby spożytkowana na szkolenie młodzieży, na którym nieporadność zespołu Waldemara Fornalika może odbić się w najdotkliwszy sposób. Aby jednak pozostać w zgodzie z prawdą, odpowiedzialności nie wolno zrzucać wyłącznie na barki byłego już selekcjonera. Lista winowajców jest dłuższa.
Asystent drugiego stopnia
Podopieczni Jana Urbana regenerują siły po ligowym starciu z Piastunkami, ale myślami są już przy czwartkowym wyjazdowym meczu z Trabzonsporem. Dla zespołu warszawskiej Legii będzie to jeden z najtrudniejszych tygodni w rundzie jesiennej, bo po powrocie z Turcji mistrzowie Polski zameldują się przy Bułgarskiej, gdzie dojdzie do ich konfrontacji z Lechem.
Z godziny na godzinę
Piłkarscy sędziowie często mają pod górkę i w tym względzie upodabniają się do bramkarzy. Za dobrze gwizdane (bronione) mecze zasadniczo nie są chwaleni, bo taka postawa należy do ich obowiązków. Za to błędy są wychwytywane natychmiast i za to na sprawiedliwych spadają gromy. Czasami słusznie, jak na Roberta Małka z Zabrza, którego koszmarny błąd popełniony podczas spotkania GKS Tychy z Wisłą Płock doczekał się reakcji ze strony FIFA i UEFA.
Hiszpański model
Wspaniały refleks. Odwaga w rywalizacji jeden na jeden z szarżującym rywalem. Doskonałe przewidywanie rozwoju wydarzeń na boisku. Mimo że Igor Akinfiejew ma dopiero 27 lat, to już w Rosji pojawiły się opinie fachowców, że kapitan i bramkarz CSKA Moskwa niewiele, jeśli w ogóle, ustępuje klasą legendzie wtedy sowieckiego, ale też i światowego futbolu – Lwowi Jaszynowi.
Świat krasnoludków
Niskie standardy wyznaczyła Barcelona. Ona pokazała światu, że piłka nożna to nie koszykówka czy siatkówka i mali mężczyźni – jak Messi, Xavi czy Iniesta – mogą odnosić duże sukcesy. W Serie A też małe staje się wielkie.
Hertha się mizdrzy
Bayern, Bayer i Borussia Dortmund powinny obsadzić miejsca na podium na mecie rozgrywek, ale o lokatę czwartą, dającą prawo gry w kwalifikacjach Ligi Mistrzów, powalczą zapewne Borussia Moenchengladbach, Hertha Berlin i Hannover 96. Każda z tych drużyn prezentuje inny sposób gry, każda jest ciekawym zjawiskiem.