Przejdź do treści
Nr 43/2012
magazyn piłka nożna

Nr 43/2012

W Tygodniku

W numerze:

 

Polska

  4. Reprezentacja Polski: Cenny remis z Anglią

  7. Oczami Włodzimierza Lubańskiego: Zabrakło kropki nad i

  8. 90 minut z Kamilem Glikiem

10. Serie A: Włoskie perypetie Glika

12. Debata przedwyborcza ze Stefanem Antkowiakiem

16. Nie tylko z ostatniej chwili

18. Wybory w PZPN: wywiad ze Zdzisławem Kręciną

23. Prosto z Wrocławia: Brazylia – Japonia 4:0

38. Ekstraklasa

42. I liga

44. II liga

Świat

22. Brazylijczycy w Europie: Emigracja za chlebem

24. Golden Foot 2012: Laur dla Zlatana Ibrahimovicia

26. Futbol europejski: Moda na Japończyków

27. Bundesliga: Schalke rośnie w siłę

28. Puchar Narodów Afryki 2013: Komplet finalistów

29. Anglia: Nowy ośrodek szkoleniowy

30. Tajniki taktyki: Rewelacje Primera Division

32. Korespondencja z Hiszpanii

34. Ligi w Europie

36. Eliminacje MŚ 2014

 

Lepsza jakość

W odróżnieniu od dwóch poprzednich remisów, uzyskanych w konfrontacjach z Grecją i Rosją podczas Euro 2012, w starciu z Anglią w grze biało-czerwonych dostrzegliśmy wreszcie nową, lepszą jakość.

Gorączka bezsennej nocy

W równo 39 rocznicę Wembley Polacy znów zremisowali z Anglikami 1:1. Ale to był zupełnie inny mecz niż w 1973 roku. Biało-czerwoni byli lepszą drużyną, a piłka nie latała za plecami obrońców i bramkarza. Świetną partię na środku obrony rozegrał Kamil Glik, piłkarz włoskiego AC Torino. Nie tylko pewnie interweniował w destrukcji, ale też zdobył wyrównującą bramkę.

Potrafię coś zbudować

Jako czwarty do naszej redakcji przybył Stefan Antkowiak, szef Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej i jeden z najważniejszych baronów w środowisku piłkarskim. Na dialogu i porozumieniu chce budować nowy, lepszy PZPN.

W kampanii nie rozdawałem prezentów

Zdzisław Kręcina jako jedyny z pięciu kandydatów na prezesa PZPN nie dotarł na redakcyjną debatę do „Piłki Nożnej”, tłumacząc się bardzo aktywną kampanią w minionych tygodniach. Aby jednak zachować równość szans i przedstawić czytelnikom poglądy również tego pretendenta do fotela szefa futbolowego związku, przeprowadziliśmy wywiad.

Samba wszędzie

Od 1999 roku w każdym finale Ligi Mistrzów coś do powiedzenia mieli Brazylijczycy. W czołowych ligach, ale nie tylko w nich, na Starym Kontynencie przybysze z Kraju Kawy wtrącają swoje trzy grosze do walki o mistrzostwo kraju. W innych częściach naszego globu jest podobnie. Według różnych źródeł prawie 1200 Brazylijczyków zarabia na chleb z masłem poza granicami swojego kraju.

Wielkie wyzwanie

W ekstraklasie Hiszpanii dominują i dominować będą Real i Barcelona, mające olbrzymią przewagę budżetową nad resztą stawki. Dlatego też jeśli ktoś chce przez dłuższy czas utrzymać w tabeli kontakt z gigantami, musi osiągnąć znakomitą formę piłkarzy i wypracować skuteczną taktykę.

Możliwość komentowania została wyłączona.