W numerze:
Polska
4. Temat tygodnia:
Wybory w PZPN zbiliżają się wielkimi krokami
8. 90 minut z Szymonem Pawłowskim
10. Nie tylko z ostatniej chwili
12. Dogrywka z Marcinem Broszem
14. Puchar Polski: 1/8 finału
16. Dogrywka z Maciejem Mielcarzem
18. Reportaż: Flota Świnoujście liderem pierwszej ligi
20. Dogrywka z Arturem Skowronkiem
23. Przed meczem z Anglią
24. Analiza: Kto zagra w polskiej bramce przeciwko Anglikom?
38. Ekstraklasa
42. I liga
44. II liga
Świat
22. Bundesliga: Hiroshi Kiyotake z FC Nuernberg
25. Reprezentacja Anglii: John Terry zrezygnował z występów
27. Rewelacja z Białorusi: BATE Borysów
28. Analiza: Wyjazdy gwiazd do egzotycznych miejsc
30. Z Włoch do Francji: Marco Verratti
32. Primera Division: Już w niedzielę Gran Derbi
34. Ligi w Europie
36. Podsumowanie września w Europie
|
|
Rekomendowani
Chętnych było dwunastu albo nawet trzynastu, ale poważnych kandydatów na prezesa PZPN doczekaliśmy się tylko pięciu. Bo tylu pretendentów zebrało ostatecznie po co najmniej 15 rekomendacji. Wydarzeniem tygodnia było wypadnięcie z wyborów urzędującego szefa związku Grzegorza Laty. A jeszcze większym zaskoczeniem okazała się łatwość, z jaką przepustki do elekcji zebrał Zdzisław Kręcina. Choć wydawało się, że po ujawnieniu taśm prawdy z tak mocno nadszarpniętym wizerunkiem nie można ubiegać się o tak eksponowaną posadę, nie zabrakło ludzi, którzy poparli byłego sekretarza generalnego piłkarskiej federacji.
Piast, czyli jakość
Zanotował praktycznie cztery awanse z czterema różnymi klubami, mimo że nie ukończył jeszcze 40 lat. Tak trochę niespodziewanie Marcin Brosz błyskawicznie zapracował na solidne trenerskie nazwisko. W ekstraklasie jego Piast miał być chłopcem do bicia, tymczasem kolejno odprawił z kwitkiem Pogoń, Lechię i Jagiellonię.
Głodny i spragniony
Jest obecnie najmłodszym szkoleniowcem spośród wszystkich prowadzących zespoły polskiej ekstraklasy. Nie ma doświadczenia, nie ma większych dokonań na koncie, od trzech miesięcy posiada licencję UEFA Pro, wizję prowadzenia drużyny szczecińskiej Pogoni i wielki zapał.
Tania siła
Sporadyczne sukcesy klubów rosyjskich czy ukraińskich w europejskich pucharach przestały dawno dziwić. Są wytłumaczalne gigantycznymi pieniędzmi, którymi zespoły z Moskwy i Doniecka obracają. Natomiast wytłumaczenie rosnącej pozycji BATE Borysów, najlepszego klubu Białorusi, jest znacznie trudniejsze.
Gdzie oni są?
Nawet wybitnym piłkarzom trudno jest zejść ze sceny i dlatego kariery przedłużają tak długo, jak pozwoli na to zdrowie. Jedni na stare lata wracają pograć do ojczyzny, inni zaś szukają zajęcia daleko od domu. Zdają sobie sprawę, że do maksimum trzeba wykorzystać swój czas, bo przecież tylko nieliczni zostaną później trenerami, agentami piłkarskimi albo twarzami znanych firm.
Napoleon
We Włoszech obiecywali mu ciekawą przyszłość, we Francji dawali piękną teraźniejszość. Nic dziwnego, że największy po Mario Balotellim talent we włoskim futbolu wybrał emigrację.