23. Korespondencja z Cypru: Kryzys także piłkarski
24. Paulinho czyli… pantoflarz
25. Brazylijskie City
26. Analiza: Kogo i za ile reklamują kluby w Hiszpanii?
28. Włochy: Co słychać w Lazio
30. Francja: Stracony rok Didiera Deschampsa
32. Analiza: Czy Sebastian Boenisch powinien grać w polskiej kadrze?
34. Ligi w Europie. Słowaccy królowie
36. Eliminacje MŚ 2014: Poznaliśmy kolejnych finalistów
47. High life i w starym kinie
Puchar dla debiutanta?
Champions League to największy prestiż i najwyższe pieniądze możliwe do osiągnięcia w futbolu klubowym. Po raz siedemnasty z rzędu bez udziału mistrza Polski.
Jesień – prawdziwa enklawa Rado
Z liderem Legii, którym tradycyjnie już w rundzie jesiennej jest Miroslav Radovic nie porozmawialiśmy o przyczynach świetnej skuteczności w ataku, i prawie równie fatalnej w defensywie, w spotkaniu w Kielcach nie tylko dlatego, że po raz drugi podobna wpadka i brak koncentracji w końcówce spotkania nie powinien się warszawianom przytrafić. A już zwłaszcza w Rzymie na inaugurację Ligi Europy. Wywiad został po prostu przeprowadzony w ubiegły piątek, jeszcze przed wyjazdem ekipy z Łazienkowskiej na ligowy mecz z Koroną.
Made in Japan
Kiedyś Czechy, Słowacja i Bałkany, rzadziej Ameryka Południowa. Bo tanio i odchodzi kłopot z aklimatyzacją. A przy okazji piłkarze jako tako wyszkoleni i bez przesadnych żądań finansowych. I nagle geografia transferowego importu w ekstraklasie się zmieniła, a awangardę nowego stanowią Japończycy.
Efekt domina
Cypryjska gospodarka z miesiąca na miesiąc pogrąża się w recesji. Nie inaczej rzecz ma się z futbolem. Po krachu systemu bankowego na początku tego roku mieszkańcy Wyspy Afrodyty mają teraz głowy zajęte innymi sprawami aniżeli kibicowanie na przykład narodowej reprezentacji. Ostatni mecz w kwalifikacjach do mundialu w Brazylii ze Słowenią obejrzało raptem 714 widzów. Z czego 185 stanowili fani ekipy gości.
Azjaci i ziomkowie
Za reklamowanie się na koszulkach Barcelony trzeba zapłacić trzydzieści milionów rocznie. Natomiast za umieszczenie logo na koszulce beniaminka z Elche stawka wynosi czterysta tysięcy euro. Oto miara różnicy między medialnością mistrza Hiszpanii a drużyną z prowincji, która po kilkunastu latach wraca do Primera Division. Ale także różnicy między możliwościami wyrosłego na ropie potentata, a miejscowego producenta obuwia.
Mur i taran
Od pierwszego najwięcej zależy w defensywie, od drugiego – w ataku, gdzie strzela, dośrodkowuje i rozgrywa. Federico Marchettiego byłoby więcej w reprezentacji Italii, gdyby nie nieosiągalny i długowieczny Gianluigi Buffon. Antonio Candrevie nie przeszkadza nikt.