Przejdź do treści
Nr 32/2012
magazyn piłka nożna

Nr 32/2012

W Tygodniku

W numerze:


Polska

  4. Temat tygodnia: Sztab szkoleniowy i pierwsze powołania Waldemara Fornalika

  6. 90 minut z Marcinem Kamińskim

  8. Analiza: Obcokrajowcy opuszczają Polskę

10. Dogrywka z Michałem Probierzem

12.Giełda transferowa ekstraklasy

14. Przygotowania Lechii Gdańsk

16. Nie tylko z ostatniej chwili

18. Raport „PN”: Polskie kluby w europejskich pucharach:

Śląsk Wrocław, Ruch Chorzów, Legia Warszawa, Lech Poznań

40. I liga

44. II liga


Świat

23. Zapowiedź Superpucharu Niemiec

24. Marco Reus specjalnie dla „PN”

25. Plakat Reusa

26. Serie A: AS Roma i Inter Mediolan przed nowym sezonem

28. Primera Division: Kłopoty Malagi

29. Między Realem a Milanem, czyli co dalej z Kaką

30. Igrzyska olimpijskie Londyn 2012: Turniej piłkarski

32. Analiza: Dlaczego Hiszpanie ponieśli klęskę na igrzyskach

34. Startuje Ligue 1

37. Wyniki Ligi Europy i Ligi Mistrzów

38. Europejska giełda transferowa

 

Pierwsze rozdanie Fornalika

Ubiegły tydzień był najważniejszy w krótkiej na razie kadencji Waldemara Fornalika. Selekcjoner ogłosił nie tylko listę współpracowników, choć wiele wskazuje, że jeszcze niepełną, ale także skład kadry na premierowe spotkanie reprezentacji pod swoim kierunkiem – z Estonią. W obu przypadkach obyło się bez wielkich zaskoczeń, co tylko potwierdza, że nowy trener drużyny narodowej będzie podążał drogą zapowiadanej ewolucji, nie zaś rewolucji.

Gdzie salary?

W ostatnich latach kluby ekstraklasy przyzwyczaiły nas do sprowadzania obcokrajowców niemalże hurtowo. Bo tańsi, jeśli chodzi o samo przeprowadzenie transferu i mają niższe wymagania finansowe – argumentowali dyrektorzy sportowi i prezesi. Teraz ten trend się odwraca. Dlaczego?

Nie jestem trenerem TKKF

Nie dość, że poskładać kadrę Wisły Kraków po letniej rewolucji nie było wcale łatwo, ponieważ w kasie klubu brakuje pieniędzy na wzmocnienia, to jeszcze jego nazwisko zostało wymienione przez Piotra Dziurowicza w zeznaniach dotyczących afery korupcyjnej w polskiej piłce, które wyciekły ostatnio do Internetu. Konkretnie chodzi o mecz między GKS Katowice a Górnikiem Zabrze z 11 maja 2003. Co na oba te tematy ma do powiedzenia dziś trener Białej Gwiazdy Michał Probierz?

Zmazać plamę

Historia Marco Reusa jako żywo przypomina losy Hiszpana Jordiego Alby. Są rówieśnikami, kariery rozpoczynali w wielkich klubach – odpowiednio Borussii Dortmund i Barcelonie, ale nie poznały się one na ich talentach. I to je bardzo słono kosztowało. Po kilku latach powrócili w rodzinne strony, ale już ze statusem gwiazd, za które trzeba było zapłacić po kilkanaście milionów euro.

Obcy atakują

Na igrzyskach olimpijskich o pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej walczą Stany Zjednoczone z Chinami. Pojedynek dwóch światowych potęg może też przesądzić o najbliższym scudetto.

Lato bogatych ludzi

Drugi rok z rzędu nic się w tej materii nie zmienia. Kluby francuskie oszczędnie wydają pieniądze, nastawiając się na promocję własnych młodych graczy, a jedynie Paris Saint-Germain, wsparty petrogotówką, nie przejmuje się kryzysem i ustanawia kolejne transferowe rekordy, i to wcale nie wyłącznie na francuską skalę.

Możliwość komentowania została wyłączona.