Przejdź do treści
Nr 29/2011
magazyn piłka nożna

Nr 29/2011

W Tygodniku

W numerze:


Polska

  4. Temat tygodnia: Polskie drużyny grają w europejskich pucharach

10. 90 minut z dyrektorem Skonto Ryga

12. Nie tylko z ostatniej chwili

14. Giełda transferowa ekstraklasy

16. Dogrywka z Norbertem Witkowskim

18. Finanse ekstraklasy pod lupą Deloitte’a

20. Ekstraklasa: Potentaci zarabiają na transferach

42. Startuje I liga

44. Witamy beniaminki II ligi


Świat

21. Manuel Neuer i inni nieakceptowani

22. Analiza: Polacy w Bundeslidze

24. Poster Cesca Fabregasa

26. Przypadek Fabregasa: Z niewolnika nie ma pracownika

28. Ciąg dalszy korupcji w Turcji

29. Korespondencja z Izraela

30. Analiza: Hiszpańskie beniaminki

32. Przedstawiamy angielskie beniaminki

34. Schalke Gelsenkirchen: Nerwy Rangnicka

36. Mistrzostwa świata kobiet

38. Kwalifikacje Ligi Mistrzów

39. Kwalifikacje Ligi Europy

40. Z innych aren

41. Copa America

45. Podsumowanie mniej medialnych lig – część 3

 
 

Wszyscy na sprzedaż

Po losowaniu drugiej rundy eliminacji Ligi Mistrzów trener Wisły Kraków Robert Maaskant powiedział, że Skonto Ryga było najtrudniejszym z możliwych rywali. Biała Gwiazda już raz, dziesięć lat wcześniej, biła się z Łotyszami o Champions League i nie była to łatwa przeprawa (wygrane 2:1 na wyjeździe i 1:0 u siebie). Po dekadzie Skonto ponownie nie okazało się łatwym rywalem na własnym boisku, mistrzowie Polski wrócili do Krakowa z zaledwie jednobramkową zaliczką. Dyrektor sportowy mistrza Łotwy specjalnie dla czytelników tygodnika „Piłka Nożna” opowiada o strukturze klubu, zasadach jego funkcjonowania i planach powstania Ligi Bałtyckiej.

Moje greckie wakacje

Oficjalnie nadal figuruje jako bramkarz Iraklisu Saloniki, ale wszystko wskazuje, że jego grecka przygoda dobiegła końca. Na razie marzy o grze, bo czuje się bardziej wczasowiczem niż piłkarzem. Choć indywidualnie trenuje dwa razy dziennie…

Dobrze, czyli źle

Już po raz piąty specjalistyczna firma Deloitte prześwietliła finanse polskiej ekstraklasy. Liderem pod względem przychodów jest Lech Poznań, ale główne wnioski płynące z najnowszego raportu są następujące – nasza liga wciąż się rozwija, jej przychody z roku na rok rosną w tempie kilkunastu procent rocznie, ale niewiele to znaczy, bo sam Real Madryt w dwa miesiące jest w stanie zarobić tyle, ile 16 polskich klubów przez cały rok.

Toto gol

Gdzie jak nie na terenach Polski i na wchodzącej w skład ZSRR Ukrainie mogło mieszkać przed drugą wojną tak wielu Żydów? Ich synom, wnukom i prawnukom marzy się, aby odwiedzając tę część Starego Kontynentu w połowie przyszłego roku, na przykład z okazji Marszu Żywych, mogli również obejrzeć mecze Euro z udziałem reprezentacji Izraela. Być może stanie się to możliwe z pomocą naturalizowanych w tym kraju piłkarzy.

Biedni, ale mocni

Betis Sewilla wraca do ekstraklasy Hiszpanii po dwóch latach, Rayo Vallecano po ośmiu, a Granada po trzydziestu pięciu. Przed startem rozgrywek Primera Division z tego tercetu do awansu typowany był tylko Betis. Promocja dwóch pozostałych to niespodzianka dużego kalibru. Prawdziwym kuriozum jest fakt, iż wszystkie te zespoły znajdują się obecnie w stanie upadłości!

Po przejściach

Szeroka, szersza i najszersza. Po awansie Norwich City i Swansea City geograficznie Premier League będzie rozległa jak nigdy dotąd. Pierwszy klub jest bowiem położony daleko na wschodzie, a drugi na zachodzie Wyspy. Grono nowicjuszy w ekstraklasie uzupełnia przedstawiciel stolicy, czyli Queens Park Rangers.

Możliwość komentowania została wyłączona.