18. Przygotowania klubów ekstraklasy: Polonia Warszawa
20. Analiza: Olisadebe wczoraj i dziś
22. Euro 2012: Jeszcze o stadionach
44. Witamy w I lidze: Olimpia Elbląg
Świat
23. Ligue 1: Katar w Paris Saint-Germain
24. Poster reprezentacji Brazylii
26. Arsenal Londyn: Fabregas i Nasri na wylocie
27. Futbolowa korupcja wiecznie żywa
29. Losy trenerów Barcelony
30. Analiza: Długie kadencje bramkarzy w silnych klubach Europy
32. Hiszpańscy piłkarze w Italii
33. Serie A: Gian Piero Gasperini w Interze Mediolan
34. Analiza: Brazylijska kadra w odwrocie
36. Bundesliga: Zmiany kadrowe w Wolfsburgu
37. Z Brazylii do Chin: Dario Conca
38. Primera Division: Transferowe dylematy Sergio Aguero
40. Mistrzostwa świata kobiet
42. Podsumowanie mniej medialnych lig – część 2
43. Copa America
45. Z różnych aren
Bez usprawiedliwenia
Jagiellonia Białystok zaliczyła falstart w europejskich pucharach. Przegrała w fatalnym stylu rewanż z Irtyszem w Pawłodarze i pożegnała się z Ligą Europy już w pierwszej rundzie kwalifikacji. Czy można racjonalnie wytłumaczyć żenującą – momentami – postawę zawodników czwartego w minionym sezonie zespołu polskiej ligi w Kazachstanie?
Nie jestem leniem!
Mateusz Klich został w czerwcu bohaterem zaskakującego transferu. Przeprowadził się z Krakowa do Wolfsburga, ale – choć jeszcze nie zaczął sezonu w Bundeslidze – jest zdania, że to wcale nie koniec jego drogi w kierunku zachodnim. Wymarzył sobie bowiem, iż ukoronowaniem kariery będą występy w Hiszpanii. A na razie najbardziej chwali sobie możliwość wspólnych treningów ze słynnym Diego, którego ma w drużynie VfL zastąpić.
Z dychą na majtkach
Przyjazd nigeryjskiego snajpera do Lechii Gdańsk, który w lipcu 2000 roku został obywatelem polskim dzięki przyznaniu obywatelstwa przez ówczesnego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, wywołał spore emocje, a nawet poruszenie. Jedni wyrażają nadzieje, że Oli przypomni sobie dni chwały sprzed dekady. Są jednak i tacy, którzy przybycie napastnika oceniają jako zdarzenie jedynie medialne. Trudno jednoznacznie oceniać, jak sprawy potoczą się dalej. Tak czy inaczej byłej gwieździe naszej reprezentacji należy poświęcić kilka akapitów. Bo postać to nietuzinkowa.
Deficyt talentów
1 lipca 2006 roku Brazylia przegrała z Francją 0:1 w ćwierćfinale mundialu. Ten mecz był ostatnim w reprezentacyjnej karierze Ronaldo, Roberto Carlosa i Cafu. Gol Thierry’ego Henry’ego zakończył pewien etap w reprezentacji Canarinhos. Odmłodzenie kadry miało dać jej nowy impuls i ponownie wprowadzić ją na szczyty światowego futbolu. Tymczasem przebudowa trwa do dziś, ale poprawy gry wcale nie widać. Dokąd zmierza reprezentacja pięciokrotnych mistrzów świata?
Niemki za burtą!
Była 108 minuta drugiego meczu ćwierćfinałowego, kiedy wypełniony stadion w Wolfsburgu zamilkł. Rezerwowa reprezentacji Japonii Karina Maruyama pokonała w dogrywce Nadine Angerer, czym pogrzebała nadzieje broniących tytułu Niemek na zdobycie złotego medalu mistrzostw świata.
Do poprawki
Po gospodarzu Argentynie typowana na faworyta Copa America Brazylia zawiodła w dwóch pierwszych meczach grupowych. Sprawa awansu zespołów jest jeszcze otwarta, ale oba wypadły poniżej oczekiwań, tak jak cały początek turnieju: padło mało bramek, większość gwiazd zawodzi, a kibicom coraz bardziej we znaki daje się surowa zima.