Przejdź do treści
Nr 26/2013
magazyn piłka nożna

Nr 26/2013

W Tygodniku

W numerze:

Polska

  4. Temat tygodnia: Legia Warszawa wróciła do treningów

  6. 90 minut z Łukaszem Broziem

  8. Giełda transferowa ekstraklasy

10. 90 minut z Pawłem Abbottem

12. Analiza: Udane transfery Lecha

14. Wywiad tygodnia ze Zbigniewem Bońkiem

17. Kulisy zjazdu PZPN 

38. I liga: Beniaminki szykują się do startu

40. Dogrywka z Rafałem Ulatowskim

42. Podsumowanie II ligi – grupa zachodnia

43. Podsumowanie II ligi – grupa wschodnia

44. Podsumowanie sezonu ekstraklasy futsalu

 

Świat

18. Mistrzostwa świata U-20 wczoraj i dziś

20. Korespondencja z Izraela

22. Serie A: Nowa fala trenerów

24. Plakat Bayernu Monachium

26. Rosja: Przed mistrzostwami świata 2018

28. Primera Division: W oczekiwaniu na wielki transfer Realu

29. Ile Polacy znaczą w 2. Bundeslidze?

30. Futbol a podatki, czyli afera finansowa wokół Leo Messiego

32. Europejska giełda transferowa

33. Reprezentacja USA: Klinsmann stawia na rodaków

34. Puchar Konfederacji

36. Tahiti – przybliżamy egzotycznego uczestnika PK 2013

37. Eliminacje MŚ 2014

 

Walka o prawy korytarz

Ostatnią z ośmiu zdobytych w poprzednim sezonie bramek Łukasz Broź wbił Legii Warszawa. Od kilku dni jest już obrońcą mistrzów Polski – zastępcą, a może następcą Bartosza Bereszyńskiego. Klub ze stolicy nie musiał wyłożyć sumy odstępnego, choć jeszcze rok temu Broź wyceniany był przez Widzew na milion złotych. Długi wobec piłkarza, dochodzące ponoć do 400 tysięcy złotych, sprawiły, że klub wyraził zgodę na wcześniejsze rozwiązanie kontraktu, a brakujące należności, jak należy przypuszczać, wynagrodził Broziowi podpis pod umową z Legią.

Zapomnieć o kwietniu i październiku

Zawisza Bydgoszcz wywalczył upragniony awans do ekstraklasy. Niepodważalna w tym zasługa Pawła Abbotta, zdobywcy piętnastu jakże ważnych bramek. Napastnik jednak jest wobec siebie krytyczny i wcale nie uważa, że w minionym sezonie zaprezentował się na miarę możliwości. Obiecuje, że uczyni to w kolejnym, już w elicie, bo Zawiszę stać będzie na spokojne utrzymanie się.

Nie ma zgody na kręcenie lodów

Po piątkowym zjeździe sprawozdawczym PZPN najważniejszy związkowy dokument, którym jest statut, miał wyglądać inaczej. Projekt nie został jednak poddany nawet pod głosowanie, a z wprowadzenia zmian zrezygnował pomysłodawca, czyli obecny prezes Zbigniew Boniek. Czy taki finał zgromadzenia jest jego porażką? I jak ocenia zebranie delegatów – o to zapytaliśmy szefa piłkarskiej federacji.

Campeones Europa, campeones

Od pierwszego gwizdka arbitra w meczu z otwarcia ME U-21 z Rosją aż po ostatni taki sygnał w finałowej batalii z Włochami na Teddy Stadium w Jerozolimie Hiszpania właściwie była poza zasięgiem rywali. Niektórzy z nich tylko momentami podejmowali nieśmiałe próby pomieszania szyków kolejnej złotej generacji hiszpańskiego futbolu. Ale po tym, co La Rojita pokazała w Izraelu, selekcjoner Vicente del Bosque i kibice mogą spać spokojnie. Talentów w Hiszpanii jest pod dostatkiem i ciut więcej.

Piękni czterdziestoletni

Między 2006 a 2012 rokiem wyemigrowali najlepsi włoscy trenerzy. Creme de la creme tego zawodu. I dziś wiadomo, że nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.

Rysa na szkle

W powszechnym mniemaniu szarych obywateli każdy bogacz, człowiek o olbrzymich dochodach, w ten czy inny sposób oszukuje fiskusa. Nic tak nie potwierdzi tego przekonania jak udowodnienie przestępstw podatkowych Leo Messiemu, najlepszemu piłkarzowi świata, który dotychczas uchodził za rycerza niemal bez skazy.

Możliwość komentowania została wyłączona.