Przejdź do treści
Nr 25/2013
magazyn piłka nożna

Nr 25/2013

W Tygodniku

W numerze:

Polska

  7. Giełda transferowa ekstraklasy

  8. Wywiad tygodnia: Bogusław Leśnodorski

12. Nie tylko z ostatniej chwili

14. Raport: Przygotowania klubów T-Mobile Ekstraklasy do rundy jesiennej

18. Analiza: 16 gniewnych ludzi, czyli ligowi trenerzy

20. Footballowa Kolbuszowa, czyli Mateusz Cetnarski charytatywnie

21. Dogrywka z Bartoszem Salamonem

22. Polskie młodzieżówki pod lupą „PN”

24. Osąd: Czy reprezentacja Polski potrzebuje zagranicznego selekcjonera?

40. Podsumowanie I ligi

42. Wygrany I ligi: Wojciech Stawowy

44. II liga

 

Świat

  4. Temat tygodnia: Puchar Konfederacji

26. Europejskie finanse według Delloitte’a

28. Serie A: Cichy lider Massimo Ambrosini

30. Primera Division: Podsumowanie sezonu

32. Europejska giełda transferowa

34. FK Krasnodar: Co wiemy o nowym klubie Artura Jędrzejczyka

35. Na celowniku klubów Bundesligi: Vaclav Kadlec

36. Korespondencja z Izraela

38. Eliminacje MŚ 2014

 

Próba generalna

W meczu inauguracyjnym Pucharu Konfederacji FIFA Brazylia wygrała z Japonią. Selekcjoner zwycięzców Luiz Felipe Scolari potem powiedział, że jego podopieczni mogą już niedługo tworzyć naprawdę wielki zespół.

Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana!

Najbardziej medialnym prezesem w Polsce jest od kilku miesięcy szef Legii Bogusław Leśnodorski. Nie tylko dlatego, że nie stroni od dziennikarzy, może pochwalić się też realnymi sukcesami. W lutym okazał się zwycięzcą zimowego okienka transferowego, w maju świętował triumf w Pucharze Polski, w czerwcu – tytuł mistrza kraju. Co zamierza wygrać latem?

Zreformowane… urlopy

Przez reformę rozgrywek dla polskich piłkarzy kończy się wyjątkowy, bo prawdopodobnie najkrótszy w historii ekstraklasy, letni urlop. Większość ligowców dostała tylko dwa tygodnie wolnego, co nie przeszkodziło niektórym, jak Marcinowi Wodeckiemu wracającemu do Górnika Zabrze z wypożyczenia do Podbeskidzia Bielsko-Biała, wyrwać się na wypoczynek na Malediwy. Przez szybszy start rozgrywek – zaplanowany na 19 lipca – większość zespołów wybierze się tylko na jeden obóz, jedynie kilka poleci za granicę, część zdecydowała się na ośrodki pobytowe Euro 2012, które większym wzięciem dalej wydają się cieszyć wśród klubów z innych krajów.

Reforma rolna

Zmiany wprowadzone w przerwie zimowej zarówno w strukturze organizacyjnej, jak i gronie etatowych trenerów PZPN miały wpłynąć na podniesienie poziomu gry reprezentacji młodzieżowych. Skończyło się, niestety, jak zawsze.

Anglia rządzi, futbol kwitnie

W sezonie 2011-12 przychody europejskiego rynku futbolowego wzrosły o 11 procent w porównaniu z poprzednim i wyniosły 19,4 miliarda euro – głosi raport Deloitte’a.

Powtórka z Kijowa

Talents of today, stars of tomorrow. Dzisiejsze talenty, gwiazdy w przyszłości. Takim mottem organizatorzy zachęcali kibiców do oglądania finałowych meczów mistrzostw Europy do lat 21 w Izraelu. Ci, którzy wzięli to za dobrą monetę, na pewno nie będą żałować. Za rok, dwa albo szybciej może się okazać, że jakiś uczestnik turnieju został mistrzem świata, triumfował w Lidze Mistrzów albo Lidze Europy. Na razie w finałowym meczu o ME U-21 zmierzą się Hiszpanie i Włosi. Prawie rok wcześniej te same, tyle że narodowe, reprezentacje spotkały się na Stadionie Olimpijskim w Kijowie w walce o prymat na Starym Kontynencie. Przypadek?

Możliwość komentowania została wyłączona.