Przejdź do treści
Nr 24/2011
magazyn piłka nożna

Nr 24/2011

W Tygodniku

W numerze:

Polska
  4. Temat tygodnia: Reprezentacja Polski po meczu z Francją
10. Nie tylko z ostatniej chwili
12. 90 minut z Wojciechem Szczęsnym
14. Ranking ligowców w sezonie 2010-11
18. Analiza: Ciężka dola Górnika Zabrze
24. Poster Adriana Mierzejewskiego
26. Kibicowanie kiedyś i dziś
27. Analiza: Frankowski najstarszym królem strzelców
42. I liga
44. Witamy w I lidze: ŁKS Łódź
45. II liga

Oceniamy ligowców
20. Ruch Chorzów
21. Zagłębie Lubin
22. PGE GKS Bełchatów
23. Widzew Łódź

Świat
28. Serie A: W szponach hazardu
30. Analiza: Gorące stołki trenerskie w Hiszpanii
32. 90 minut z Francesco Tottim
34. Czy reprezentacja Anglii potrzebuje świeżej krwi
35. Bayern Monachium: Pożegnanie Klosego
36. Bundesliga: Frank Arnesen buduje nowy Hamburger SV
37. Dogrywka z Arrigo Sacchim
38. Brazylia przed Copa America 2011
39. Irlandzki rekordzista: 50 goli Keane’a w kadrze
41. Eliminacje ME


 

Lubię być nienawidzony

Bezkompromisowy, szczery i pewny siebie – Wojciech Szczęsny to jeden z najbardziej utalentowanych polskich piłkarzy. Bramkarz Arsenalu Londyn opowiada o relacjach z Łukaszem Fabiańskim, konfliktowym Jensie Lehmannie i kontrowersyjnych wpisach na Twitterze.

Walka pokoleń i nacji

Minione rozgrywki były bardzo nierówne, rwane, właściwie żaden zespół nie mógł pochwalić się stabilną formą przez cały okres rywalizacji. Podobnie rzecz miała się z poszczególnymi zawodnikami, a najlepszy dowód to fakt, że tylko trzech utrzymało miejsca w jedenastce All Star w porównaniu z podsumowaniem rundy jesiennej. Tyle że Tomasz Frankowski i Andrius Skerla nie pomogli Jagiellonii w obronie pierwszej lokaty, zaś Adrian Mierzejewski nie był w stanie doprowadzić Polonii Warszawa do miejsca gwarantującego start w europejskich pucharach. Wygląda więc na to, że przerośli partnerów z klubów.

Mariaż bez sukcesów

W naszym krajowym futbolu coraz częściej pojawiają się menedżerowie z bogatym doświadczeniem w zarządzaniu wielkimi korporacjami, mający jednak znikomą wiedzę w kwestii prowadzenia piłkarskich klubów. Przykładem fatalnego zarządzania sportową spółką może być Górnik Zabrze, słusznie określany mianem pomnika polskiej piłki nożnej, który mimo wsparcia potężnego sponsora ledwo wiąże koniec z końcem.

Piłkarska ośmiornica

Do piłkarskiego szamba we Włoszech wpadł kolejny granat i zapaskudził wszystkich dokoła. Zaczęło się w Cremonie i dlatego tamtejsza prokuratura prowadzi śledztwo, które zatacza coraz większe kręgi. Także w Serie A.

Ruch w interesie

Dawno nie było w Hiszpanii tak gorącego początku wakacji, jeśli chodzi o zmiany na trenerskich ławkach. Siedem klubów przystąpi do kolejnego sezonu pod wodzą nowych szkoleniowców, a na tym wcale nie musi się skończyć. Niektóre zmiany mają bardzo ciekawe kulisy.

Król Rzymu

Żywa legenda włoskiej piłki i AS Roma. Wziął udział w dwóch mundialach, finalista mistrzostw Europy w 2000 roku i uczestnik kolejnych cztery lata później. Słynny Brazylijczyk Pele umieścił go na liście 125 najlepszych żyjących piłkarzy. Na początku roku otworzył trzecią setkę goli w Serie A. Obiekt pożądania największych klubów w Europie – Realu Madryt, Chelsea Londyn, FC Barcelona, Manchesteru United – jednak pozostał wierny barwom Romy.

Możliwość komentowania została wyłączona.