Przejdź do treści
Nr 11/2011
magazyn piłka nożna

Nr 11/2011

W Tygodniku

W numerze:

Polska
 4. Temat tygodnia: Zaglądamy za kulis ekstraklasy – reportaże z Kielc i Lubina
 7. Puchar Polski
 8. 90 minut z Patrykiem Małeckim
10. Nie tylko z ostatniej chwili
12. Analiza: Nowi obcokrajowcy, którzy spełniają oczekiwania
14. Dogrywka z Marianem Kelemenem
16. Analiza: Dlaczego kluby I ligi
nie kupują zawodników z niższych lig
18. Michał Listkiewicz o sędziach na Euro 2012
38. Ekstraklasa
43. I liga

Świat
19. Ligue 1: Stade Rennes mierzy wysoko
20. Perypetie gwiazd Realu Madryt:
Karim Benzema i Kaka
22. Serie A: Transferowe niewypały Juventusu Turyn
23. Dwóch kapitanów z Mediolanu:
Gennaro Gattuso i Javier Zanetti
24. Poster Manuela Neuera
26. Narkotyki i futbol:
Przypadek Kolo Toure i nie tylko
27. Liverpool bez Hiszpanów:
Osamotniony Pepe Reina
28. Bliźniacy podbijają Niemcy:
Lars i Sven Benderowie
29. Bundesliga: Dokąd zmierza Bayern Monachium
30. Hiszpańska inwazja na Grecję
31. Belgijskie klimaty:
Franky Vercauteren
32. Liga Mistrzów
34. Liga Europy
35. Ligi w Europie

 

Przysięga

Patryk Małecki uchodzi za najbardziej niesfornego obecnie dzieciaka nie tylko w Wiśle Kraków, ale w ogóle w polskim futbolu. Nikt jednak nie ma wątpliwości, iż jest co najmniej tak samo utalentowany jak krnąbrny i trudny w prowadzeniu. A najważniejsze w tym wszystkim, że zawodnik uznany za Odkrycie Roku 2009 przez tygodnik „Piłka Nożna” rozpoczął rundę wiosenną z naprawdę wysokiego C!

W jedenastkę

Jakość obcokrajowców w naszej lidze ciągle nie jest zadowalająca, bo większość zawodników sprowadzanych do polskich klubów nie gwarantuje wzrostu poziomu rozgrywek. Ale w zalewie cudzoziemskich nazwisk można wyłowić kilka pereł. I wcale nie za wszystkie trzeba było płacić duże pieniądze.

Sam sobie sterem

W Śląsku Wrocław nie brakuje piłkarzy z poczuciem humoru. Sebastian Mila dzwoniący do Oresta Lenczyka w momencie, kiedy ten udziela wywiadu telewizyjnego, to przykład pierwszy z brzegu. Mila to jednak znany luzak. Za to Marian Kelemen, jeden z najsolidniejszych bramkarzy w ekstraklasie, choć wygląda na bardzo poważnego człowieka, niedawno na swoim profilu na Facebooku zaprezentował poczucie humoru i talent przedniej marki zamieszczając udoskonalone przez siebie podobizny zawodników Śląska.

Koci pazur

Półtora roku temu Real Madryt kupił trzy wielkie gwiazdy światowego futbolu: Cristiano Ronaldo, Kakę i Karima Benzemę. Z tego tercetu tylko CR błyszczy także na Santiago Bernabeu. Jednak zawodzący dotychczas Francuz obecnie wyraźnie łapie formę, natomiast borykający się z rozmaitymi problemami Brazylijczyk zamierza opuścić Madryt. Jak doszło do odrodzenia Benzemy i upadku Kaki?

Worek niewypałów

Panuje przekonanie, że afera calciopoli i karna degradacja w 2006 roku przetrąciły Juventusowi Turyn kręgosłup. I dlatego do dziś nie może odzyskać dawnej mocnej pozycji. To niekoniecznie prawda. Inne utrwalone w świadomości kibiców i usprawiedliwiające ostatnie dokonania Juventusu stereotypy to: trzeba było budować wszystko od początku, klub stał się biedniejszy i nie stać go na wielkie transfery wielkich piłkarzy, a poza tym stracił czar, który przyciągał gwiazdy.

Bliźniacy na topie

Holendrzy mieli Franka i Ronalda de Boerów czy Rene i Willy’ego van de Kerkhofów, Duńczycy Ebbe i Petera Sandów, Szwedzi Thomasa i Andreasa Ravellich, Gruzini Szotę i Arcziła Arweładze, a Niemcy Helmuta i Erwina Kremersów. Wszyscy są oczywiście słynnymi piłkarskimi bliźniakami. U naszych zachodnich sąsiadów furorę robi kolejna para braci – Sven i Lars Benderowie.

 

Możliwość komentowania została wyłączona.