W numerze:
Polska 4. Temat tygodnia: Polska zagra ze Szkocją
7. Euro 2016: Echa po losowaniu grup eliminacyjnych
8. Dogrywka z Bartoszem Rymaniakiem
10. Nie tylko z ostatniej chwili
12. 90 minut z Patrykiem Tuszyńskim
15. Ranking polskich młodych talentów
16. Fotoreportaż z naszej gali
38. Ekstraklasa
42. I liga: Startuje runda wiosenna
Świat 18. Liga Mistrzów
16. Raport: Które kluby w Europie najlepiej wychowują młodzież
19. Prześwietlamy transfer Neymara
20. Przedstawiamy finalistów MŚ: Hiszpania
22. Przedstawiamy finalistów MŚ: Holandia
24. Historia MŚ: Francja 1938
26. Piłkarska rewolucja na Ukrainie
28. Analiza: Wcześniejsze mecze biało – czerwonych o punkty z rywalami w eliminacjach Euro 2016
30. Podsumowanie lutego w Europie
32. Premier League: Kosmiczny kontrakt Rooneya
33. Primera Division: Derby Madrytu
34. Reprezentacja Włoch: Kto z Serie A będzie partnerem Balotellego w ataku
36. Ligi w Europie
37. Liga Europy
| |
Nawałka dla PN: Systemu 3-5-2 nie wykluczam!
Los zadecydował, że trzech kolejnych rywali z towarzyskich potyczek reprezentacji Polski – Irlandia, Szkocja i Niemcy – będzie przeciwnikami biało-czerwonych również w grupie D eliminacji Euro 2016.
Nie myślał pan o przestawieniu reprezentacji na system 1-3-5-2? Z uwagi na brak klasowego lewego obrońcy i błędy, które przytrafiały się praktycznie wszystkim testowanym duetom stoperów?
O zupełnym przestawieniu – nie. Skoro tylko Kamil Glik na co dzień gra w ustawieniu, które pan proponuje, byłoby trudno wymagać automatyzmów od innych zawodników w nowym schemacie. Szczególnie teraz, gdy przed meczem ze Szkocją mamy właściwie tylko jedną zasadniczą jednostkę treningową. W dłuższej perspektywie nie mówię jednak: nie! Bo dobrze byłoby, gdyby reprezentacja miała alternatywny system, który można byłoby stosować zamiennie. Ideałem byłoby, gdybyśmy nauczyli się przechodzić płynnie z gry czwórką w obronie na trzech stoperów nawet w trakcie meczu, jak robią to mistrzowie taktyki – Włosi – ale na to potrzeba czasu. Mam w tym zakresie doświadczenie, jako trener przestawiałem zespoły na grę czwórką defensorów, próbowałem też zmian w odwrotnym kierunku, ale to tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że na nowy schemat trzeba poświęcić wiele zajęć. Co jednak nie wyklucza, iż przed spotkaniem z Litwą, kiedy będzie 4-5 dni treningowych, właśnie nad tym popracujemy. (…)
Ranking talentów 2013: Z optymizmem w przyszłość
Jak co roku redakcja „PN” sporządziła ranking najbardziej obiecujących polskich piłkarzy. W tegorocznej edycji pod lupą znaleźli się zawodnicy urodzeni w roku 1993 i młodsi.
Rok 2013 dla polskiego futbolu młodzieżowego nie był specjalnie udany. Żadnej z juniorskich reprezentacji nie udało się nawet w małej części nawiązać do sukcesu kadry U-17, która w 2012 roku przywiozła z mistrzostw Europy brązowe medale. W przyszłość należy patrzeć jednak z optymizmem – w naszym zestawieniu znalazło się sporo zawodników z roczników 1996 i 1997.
Rymaniak: Walcząc możemy liczyć na pełne wsparcie trybun
Jeden z tych, do których krytycy Zagłębia zgłaszają najmniej uwag. Bartosz Rymaniak, decyzją Oresta Lenczyka nowy kapitan Zagłębia Lubin, wierzy, że to może być jeden z fajniejszych sezonów w historii klubu.
Rozmawiamy po dwóch wiosennych meczach – z Górnikiem i Koroną, czyli czterech punktach na koncie Zagłębia. Odetchnęliście? Czujecie, że jesteście w końcu na dobrej drodze?
Owszem, na dobrej, ale wciąż jeszcze bardzo długiej i wyboistej drodze – mówi niespełna 25-letni obrońca Zagłębia (na zdjęciu). – Robimy wszystko, by wydostać się ze strefy zagrożonej spadkiem. Mam nadzieję, że choć do końca jeszcze daleko, to widać poprawę w grze i wynikach.
Coś się stało zimą?
A co się miało stać? Dobrze przepracowaliśmy okres przygotowawczy, a trener Orest Lenczyk miał wreszcie czas, by zebrać wszystko do kupy. Dobrze, że może spokojnie popracować, bo wcześniej dość często w Zagłębiu zmieniali się trenerzy.
(…)