4. Plebiscyt tygodnika „Piłka Nożna”: 16 lutego rozdamy statuetki
6. Temat tygodnia: Po meczu Rumunia – Polska, a przed meczem z Irlandią
10. 90 minut z Grzegorzem Krychowiakiem
12. Nie tylko z ostatniej chwili
14. Dogrywka z Danielem Łukasikiem
16. Giełda transferowa ekstraklasy
18. Dogrywka z Marcinem Baszczyńskim
42. I liga: Giełda transferowa
44. Z piłką przez kra
Świat
20. Mundial 2022: Afera z Katarem
22. Europejska giełda transferowa
24. Nadzieja Anglików, czyli Raheem Sterling
25. Premier League: Kary finansowe w Arsenalu
26. Anglia: Pieniądze w elicie i niższych ligach
27. Bundesliga: Juan Arango czaruje w barwach Borussii Moenchengladbach
28. Copa del Rey: Real i Barcelona po pierwszych Gran Derbi w 2013 roku
30. Primera Division: Zbliża się koniec San Mames, stadionu Athleticu Bilbao
31. Profil taktyczny piłkarza – Andres Guardado
32. Ligue 1: Kluby sprzedają gwiazdy
34. Serie A: Bartosz Salamon, czyli pierwszy Polak w Milanie
36. Ligi w Europie
38. Podsumowanie stycznia w Europie
40. Puchar Narodów Afryki
Namaszczamy gwiazdy
Już niebawem wszystko będzie jasne. 16 lutego w gościnnych podwojach stołecznego hotelu Hilton poznamy zwycięzców naszego kolejnego plebiscytu. Jak zwykle przy takich okazjach nie zabraknie poważnych postaci rodzimego futbolu, zabawa będzie przednia, a nagrody dostaną się w najgodniejsze ręce. Uroczystość zacznie się o godzinie 20, transmisję przeprowadzi Polsat Sport.
Prezent urodzinowy
Przed defensywnym pomocnikiem Stade Reims Grzegorzem Krychowiakiem bardzo intensywny okres. Jego klub czeka bowiem ciężka walka o utrzymanie w Ligue 1, natomiast reprezentacja Polski pod koniec marca rozegra ważne mecze w eliminacjach mistrzostw świata: z Ukrainą i San Marino. Jeśli biało-czerwoni chcą się liczyć w rywalizacji o wyjazd do Brazylii na przyszłoroczny mundial, oba powinni wygrać, a próbą generalną będzie najbliższe spotkanie z Irlandią.
Większy koszt, lepszy smak
W ekstraklasie debiutował 24 września 2011 roku. Po raz pierwszy wystąpił w reprezentacji Polski 14 grudnia 2012 roku, a w minioną sobotę strzelił dla niej swojego pierwszego gola. 22-letni pomocnik stawia powoli, ale za to milowe kroki.
Zaraza czy tylko Katar?
Pierwszy wstrząs nastąpił w grudniu 2010 roku, kiedy Sepp Blatter ogłosił gospodarzy mundialu w 2018 i 2022 roku, a więc Rosję i Katar. Wtórny miał miejsce w maju 2011 po opublikowaniu pewnego e-maila sekretarza generalnego FIFA. Większość niedowierzała, część szukała haczyka. Najwytrwalej dziennikarze „France Football”, którzy w poprzednim tygodniu ujawnili własną wersję Qatargate. W ten właśnie sposób doszło do właściwego trzęsienia ziemi. Na razie ofiar brak.
Rewidenci szaleją
Do tego, że liga francuska głównie eksportuje piłkarzy, w zasadzie wszyscy się już przyzwyczaili. Teraz jednak lokalne gwiazdy wypychane są rękami i nogami, byle tylko kluby mogły zejść nieco z kosztów i uniknąć gilotyny sterowanej przez Państwową Dyrekcję Kontroli Zarządzania.
Nad poziomy wyleciał
Anioł i diabeł zstąpili do Milanu niemal równocześnie. Bartosza Salamona i Mario Balotellego dzieli wszystko, z wyjątkiem koszulki w czerwono-czarne pasy.