Przejdź do treści
Nr 06/2011
magazyn piłka nożna

Nr 06/2011

W Tygodniku

W numerze:

POLSKA
  4. Temat tygodnia: Po meczu Polska – Mołdawia
  8. 90 minut z Kamilem Glikiem
10. Nie tylko z ostatniej chwili
12. Dogrywka z: Łukaszem Mazurem, prezesem Górnika Zabrze
14. Przygotowania do rundy wiosennej:
Zagłębie Lubin
16. Analiza: Asystenci trenerów
18. Dogrywka z Orestem Lenczykiem
20. Synowie znanych ojców
21. Z Ostrowca na podbój ekstraklasy:
Daniel Dybiec w Widzewie,
Jakub Kapsa w Lechu
22. Giełda transferowa
26. Powrót do zawodowego życia:
Grzegorz Bronowicki
27. Gwiazdy z importu: Thiago Cionek
42. I liga: Giełda transferowa
44. Co słychać w Olimpii Elbląg
45. Ile trzeba zainwestować w czwartą ligę

ŚWIAT
24. Poster Fernando Torresa
28. Podsumowanie stycznia w Europie
30. Kolejny talent trenerski z Portugalii:
Andre Villas-Boas
32. Analiza: Odmładzanie niemieckiej kadry
34. Ranking: Najlepsi trenerzy Europy minionej dekady
36. Bogaci w odwrocie: Feyenoord Rotterdam, AS Monaco, Galatasaray Stambuł
37. Fantastyczny finisz okienka transferowego
na Wyspach
38. Europejska giełda transferowa – podsumowanie
39. Ligi w Europie

 

Ja im jeszcze pokażę!

Wyjazd Kamila Glika z Polski był dużym zaskoczeniem. Ze spadkowicza Piasta Gliwice wybił się do Serie A. W barwach Palermo poznał, co to europejskie puchary, jednak z ligą włoską zetknął się dopiero po wypożyczeniu do Bari. Od stycznia gra bowiem w najsłabszym zespole Serie A, ale za to przeciwko największym gwiazdom tej ligi.

Z tylnego siedzenia

Gdy po meczach trenerzy błyszczą, a przynajmniej starają się, na konferencjach prasowych, oni tylko przemykają obok dziennikarzy nie wzbudzając większych emocji. Tak jest zawsze, stoją gdzieś z boku, zajęci pracą, schowani w cieniu. A kibice znają ich twarze tylko z telewizyjnych transmisji, bo kręcą się wokół pierwszych szkoleniowców. I to jest jedyny moment sławy dla drugiego trenera.

Etap syrenki

Orest Lenczyk do łatwych rozmówców nie należy. Ale jak już zacznie, gadać z nim można godzinami. Na wywiad w trakcie zgrupowania Śląska Wrocław w Spale zgodził się jednak bez najmniejszych kłopotów, a że czasu było sporo, porozmawialiśmy nie tylko o sytuacji Śląska, ale również o problemach polskiej piłki. W końcu to nestor naszych trenerów, swoje już widział, więc doskonale wie, o co w tym wszystkim chodzi.

Angielskie geny

Kilka lat temu miał etykietkę protegowanego Jose Mourinho. Teraz bardzo młodym trenerem FC Porto zainteresowane są znane europejskie firmy, w tym Liverpool FC. Człowiek sukcesu ma domieszkę błękitnej krwi i nazywa się Andre Villas-Boas.

Coraz młodsi

Reprezentacja Niemiec zadziwiła świat podczas mundialu w RPA. Selekcjoner Joachim Loew zabrał na turniej bardzo młody zespół, który grając odważnie i efektownie, zdobył brązowy medal. Jeśli jednak ktoś myśli, że odmładzanie niemieckiej kadry skończyło się wraz ze wstawieniem do składu Manuela Neuera, Thomasa Muellera, Mesuta Ozila czy Jerome’a Boatenga, grubo się myli.

Złota dziesiątka

Którzy trenerzy odcisnęli najmocniejsze piętno na obrazie futbolu minionego dziesięciolecia? Którzy odnosili największe sukcesy? W odpowiedzi na powyższe pytania padają z grubsza te same nazwiska. Najlepsi bowiem dostawali najlepsze kluby i z nimi sięgali po puchary.

Możliwość komentowania została wyłączona.