W numerze:Polska 4. Temat tygodnia: Giełda transferowa ekstraklasy 8. 90 minut z Krzysztofem Kotorowskim 10. Nie tylko z ostatniej chwili 12. Dogrywka z Jurijem Szatałowem 14. Analiza: Dokąd zmierza ekstraklasa 16. Futbol rodzinny: Bracia Łukasz i Rafał Gikiewiczowie znowu razem 18. Analiza: Bałagan z licencjami 20. Wywiad z Łukaszem Fabiańskim 44. I liga: Giełda transferowa Świat 21. Outsiderzy walczą o europejskie puchary 22. Serie A: Kim jest Alexis Sanchez z Udinese 23. Wielkie derby Beneluksu 24. Poster Leo Messiego 26. Ranking europejskich reprezentacji 28. Analiza: Dlaczego Messi dostał Złotą Piłkę 30. Wszystkie gole Cristiano Ronaldo 32. Ile zarabiają na koszulkach w Anglii 33. Kenny Dalglish – nowy trener Liverpoolu 35. Besiktas Stambuł: Po portugalsku 36. Zimowe transfery w Bundeslidze 38. Puchar Azji 40. Europejska giełda transferowa 41. Ligi w Europie | |
Nowa świecka tradycja
To nie jest wyłącznie polski zwyczaj, ale przyznać trzeba, że bardzo brzydki. Problem dotyczy zawodników, którzy pół roku przed końcem umowy z dotychczasowym klubem wiążą się z innym pracodawcą, by odejść za darmo, i w tym momencie – jakby za karę – mogą spodziewać się kilkumiesięcznego odsunięcia od gry.
Z seksem w tle
Gdy przechodził do uchodzącej za najpoważniejszego kandydata do spadku Cracovii z bytomskiej Polonii, wydawało się, że przynajmniej na chwilę musiał pożegnać się z rozumem. Trener Jurij Szatałow nie żałuje jednak tego kroku, a poza tym uważa, że… Pasy mają duże szanse na pozostanie w elicie.
Ziemia obiecana
Liga Mistrzów. Marzenie wszystkich prezesów klubów ekstraklasy. To tam jest prawdziwy futbol, to tam zarabia się kolosalne pieniądze. Trenerzy, piłkarze, działacze czołowych zespołów naszej ligi – wszystkich łączy jeden cel: otworzyć bramy raju i potem pławić się w rzece pieniędzy płynącej z UEFA. Bełkot tych ludzi staje się coraz bardziej nie do zniesienia.
Sztukmistrz
Gdyby gra w piłkę nożną polegała tylko na bardzo szybkim bieganiu i efektownym dryblowaniu, Alexis Sanchez miałby miejsce w pierwszej dziesiątce najlepszych piłkarzy świata. Polega jednak także na strzelaniu goli, a z tym wiąże się największy problem błyskotliwego skrzydłowego z Udinese. Poprzedni sezon zakończył tylko z pięciobramkowym dorobkiem.
Wielka trójka i reszta
Po raz kolejny za najlepszą europejską reprezentację musi zostać uznana Hiszpania. Zresztą, nie budzi też dyskusji cała kolejność pierwszej trójki. Na mundialu bowiem Europa zdobyła wszystkie medale, ale pozostali jej przedstawiciele spisali się bardzo słabo.
Eldorado nad Tamizą
Światowy kryzys finansowy nadal szerokim łukiem omija kluby angielskiej Premier League. Tak przynajmniej wynika z kontraktów, które w ostatnim roku zawarły one ze sponsorami reklamowanymi na koszulkach. W tym sezonie z tego tytułu na klubowe konta wpłynie łącznie prawie 100 milionów funtów.