5. Temat tygodnia: Franciszek Smuda trenerem SSV Jahn Regensburg
6. Losy selekcjonerów zaraz po odejściu z kadry
8. Nie tylko z ostatniej chwil
10. Polonia Warszawa: Czy nastąpi kolejny rozbiór
12. Analiza: Czy własne boisko jest atutem?
14. 90 minut z Jerzym Engelem
18. Raport „PN”: Zyski z Euro 2012
21. Dariusz Kubicki trenerem Podbeskidzia Bielsko-Biała
22. Dogrywka z Andrzejem Padewskim
Świat
24. Rosja: Kłopoty Zenitu Sankt Petersburg
26. Top 110: Najlepsi piłkarze Europy 2012
31. Plebiscyt „El Pais”: Neymar najlepszy w Ameryce Południowej
32. Afryka: Yaya Toure piłkarzem roku
33. Schalke Gelsenkirchen: Zimowe porządki
34. Bundesliga: Problem z chuliganami
36. Ajax Amsterdam: Duński zaciąg
37. Podatki w Premier League
38. Europejska giełda transferowa
40. Serie A: Wielka ucieczka Juventusu Turyn
42. Podsumowanie grudnia w ligach europejskich
44. Portugalia: Tonący okręt, czyli Sporting Lizbona
45. Niemedialne ligi Europy
Rozbioru nie będzie
W przerwie zimowej, niejako z konieczności, każda informacja dotycząca problemów finansowych (zaraz po transferach piłkarzy) wzbudza największe zainteresowanie przedstawicieli mediów. Problem w tym, że w polskiej ekstraklasie pensje i premie wypłacane są na bieżąco tylko w Zagłębiu Lubin.
Ekstrawyjazd
Piłkarze i trenerzy nie tylko polskich klubów często powtarzają, że gra przed własną publicznością to przewaga. W końcu mają doping, własne boisko znają doskonale i tak dalej. Pytanie jednak, czy tę regułę na pewno można odnieść do ekstraklasy. Chyba niekoniecznie.
Zaproponowałem podwójne sokole oko
Były selekcjoner reprezentacji Polski, uczestnik finałów World Cup 2002 w Azji, przez sześć ostatnich lat pełnił funkcję dyrektora sportowego PZPN. To stanowisko, które mają wszystkie europejskie federacje, ale kibice średnio, albo nawet słabiej, orientują się, co należy do obowiązków osoby wypełniającej tę rolę. Co zatem udało się zrobić Jerzemu Engelowi przez ostatnich sześć lat?
Korzyści ponad nakładami
Pół roku po mistrzostwach Europy to dobry moment na podsumowania. Z raportu doradczej firmy Deloitte wynika między innymi, że w czterech polskich miastach goszczących finalistów Euro 2012 kibice wydali 1,5 miliarda złotych.
Hiszpanie w Anglii
Tym razem żadna drużyna z drugiego szeregu nie sięgnęła po medal mistrzostw Europy, więc nie musieliśmy umieszczać w rankingu piłkarzy mało znaczących w zmaganiach klubowych, którzy błysnęli w czerwcu. Jednak oczywiście w kilku przypadkach i tak pojawił się dylemat: docenić udane Euro jednego czy raczej równą formę przez cały rok drugiego.
16 punktów niezgody
Piękne i wypełnione po brzegi stadiony. Sielankowa atmosfera, na trybunach kobiety i dzieci, kibice rywalizujących zespołów siedzący obok siebie. Taki obraz to tylko jedna strona prawdy o niemieckiej piłce. Druga jest znacznie ciemniejsza. Burdy na stadionach i ulicach miast to już smutna norma. Władze DFL, czyli organizacji zarządzającej rozgrywkami 1. i 2. Bundesligi, już nie zamierzają dłużej tolerować nasilającej się fali przemocy. Podjęli radykalne kroki, które znacznie zmieniają rzeczywistość niemieckiego futbolu.