Robert Lewandowski of FC Barcelona during the Joan Gamper Trophy match between FC Barcelona and AS Monaco FC played at Luis Companys Stadium on August, 2024 in Barcelona Spain. (Photo by Sergio Ruiz / PRESSINPHOTO)

POLAND ONLY !!!
---
newspix.pl / 400mm.pl

Lewandowski bohaterem Barcelony! Polak znowu przechylił szalę zwycięstwa

Robert Lewandowski nie mógł sobie wymarzyć lepszego początku sezonu. Kapitan reprezentacji Polski po dwóch kolejkach hiszpańskiej LaLiga ma już na swoim koncie trzy gole, w dodatku wszystkie decydujące. Tym razem Lewy poprowadził Dumę Katalonii do zwycięstwa 2:1 z Athletikiem Bilbao.

Robert Lewandowski po raz drugi, a właściwie trzeci, potwierdził, że znajduje się w wysokiej formie. Pomimo ukończenia 36. roku życia, dla Lewego wiek zdaje się być jedynie mało istotną liczbą.

Kapitan reprezentacji Polski w 75. minucie spotkania z Athletikiem wykazał się strzeleckim instynktem w polu karnym i po raz drugi z rzędu poprowadził Barcelonę do ligowego zwycięstwa.

Podobnie jak przed tygodniem, gdy zanotował dublet przeciwko Valencii (2:1), tak teraz jego trafienie okazało się na wagę trzech punktów.

Duma Katalonii objęła prowadzenie w 24. minucie za sprawą Lamine’a Yamala, jednak na przerwę schodziła z remisem. Tuż przed końcem pierwszej połowy Oihan Sancet wykorzystał rzut karny.

Losy spotkania w ostatnim kwadransie ostatecznie wyjaśnił Lewandowski. W decydującym momencie był tam, gdzie trzeba.

Lewy mógł mieć na swoim koncie nawet i hat-tricka. Do pełni szczęścia zabrakło mu nieco więcej szczęścia i precyzji. Piłka po jego dwóch strzałach obiła słupek.

Kolejna okazja do wpisania się na listę strzelców już za trzy dni. We wtorek Barca zmierzy się z Rayo Vallecano w trzeciej kolejce hiszpańskiej LaLiga.