Przejdź do treści
FuŖball UEFA EURO, EM, Europameisterschaft,Fussball 2024 Gruppenphase 3. Spieltag Schweiz - Deutschland am 23.06.2024 in der Frankfurt Arena in Frankfurt Maximilian Mittelstšdt  Deutschland  *** Soccer UEFA EURO 2024 Group Stage 3 Matchday Switzerland Germany on 23 06 2024 at the Frankfurt Arena in Frankfurt Maximilian Mittelstšdt Germany xRx

Piłka Nożna

GWIAZDA OD A DO Z: Maximilian Mittelstaedt

Benedikt Hoewedes, Jonas Hector, Robin Gosens, David Raum. Przez dekadę lewa strona niemieckiej defensywy była podczas turniejów obsadzana zawodnikami tylko solidnymi. Euro 2024 to pierwsza od wielu lat impreza, na której ta pozycja nie stanowi najsłabszego punktu Die Mannschaft.

Konrad Witkowski

Amator. Młodszy o trzy lata brat Maximiliana również gra w piłkę, choć tylko hobbystycznie. Frederik występuje jako bramkarz na szczeblu Kreisligi, jednym z najniższych poziomów rozgrywek w Niemczech, odpowiedniku polskiej klasy okręgowej.
Berlińczyk. Wychowywał się w Spandau, dzielnicy położonej w zachodniej części niemieckiej stolicy. Jak większość mieszkańców Berlina, od dziecka był wielkim sympatykiem Herthy BSC. Upłynęło jednak dużo wody w Sprewie, zanim Mittelstaedt przywdział niebiesko-białe barwy. Zaczynał w SC Staaken – klubie, którego siedziba znajdowała się naprzeciwko domu jego dziadków.
Cena. Aktualny klub zapłacił za reprezentanta Niemiec nieprawdopodobnie małe pieniądze: Mittelstaedt kosztował zaledwie pięćset tysięcy euro. Stuttgart zrobił złoty interes, jako że obecna wartość obrońcy wyceniana jest na 17 milionów.
Dresy. Na pierwszy trening pięcioletni Maxi przyszedł w szarych spodniach dresowych. W ten sposób wyrażał podziw względem swojego idola – Gabora Kiraly’ego. Węgier był wówczas golkiperem Herthy, co wyjaśnia, dlaczego Mittelstaedt w dzieciństwie pragnął zostać bramkarzem. Paradował w tych dresach oraz żółtej bluzie z numerem jeden. Problem w tym, że na pójście drogą Kiraly’ego był za dobry. Trenerzy juniorów uważali, że taki talent będzie marnować się między słupkami. Grał więc jako środkowy pomocnik; chociaż się wyróżniał, długo nie mógł porzucić myśli o karierze bramkarskiej.

guest
0 komentarzy
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 29/2024

Nr 29/2024