August 18, 2024, Bologna, Italy: Udinese's coach Kosta Runjaic during the Italian Serie A soccer match Bologna FC vs Udinese Calcio at Renato Dall'Ara stadium in Bologna, Italy, 18 August 2024. ANSA /SERENA CAMPANINI. (Credit Image: © ANSA via ZUMA Press)
POLAND ONLY!
---
newspix.pl / 400mm.pl

Duży sukces Runjaicia we Włoszech. Udinese w dziesiątkę pokonało Lazio

Kosta Runjaić z pierwszym zwycięstwem w Serie A. Udinese pod jego wodzą pokonało 2:0 Lazio pomimo gry w osłabieniu. Bohaterem Zebr został Florian Thauvain.

Udinese pod wodzą Runjaicia prezentuje konsekwentny styl. W pierwszym meczu z Bolonią podopieczni byłego szkoleniowca Legii i Pogoni oddali dwa strzały na bramkę, z czego jeden zakończył się golem. Teraz, w rywalizacji z Lazio, piłkarze Udine trzykrotnie strzelali na bramkę i dwa razy trafili.

Najpierw na samym początku na listę strzelców wpisał się Lorenzo Lucca, a tuż po przerwie Florian Thauvin podwyższył prowadzenie. Udinese w doprowadzeniu dwubramkowej przewagi do końca nie przeszkodziła nawet czerwona kartka Hassane Kamary w 68. minucie spotkania. Lazio stać było jedynie na gola kontaktowego w doliczonym czasie gry autorstwa Gustava Isaksena.

Po dwóch kolejkach Udinese ma na swoim koncie 4 punkty. W kolejnym meczu Runjaić i spółka zmierzą się z beniaminkiem – Como.